Reklama

Nie dla siebie, dla Pacjentów prosimy – apel szpitala

16/12/2020 10:57

Pod tym trochę patetycznie brzmiącym hasłem kryje się idea akcji, którą rozpoczynamy z myślą o pacjentach Wojewódzkiego Szpitala im. Śwśw. Ojca Pio w Przemyślu.

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie znacząco. Zmiany te odczuwa personel szpitala, ale równie mocno – a może nawet bardziej – pacjenci. Pobyt w szpitalu zawsze wiąże się ze stresem, a teraz dodatkowo są oni odseparowani od swoich rodzin.

Ze względów epidemicznych odwiedziny nie są możliwe, nawet w przypadku oddziałów wolnych od COVID-19. W tym okresie w naszym szpitalu przybywa pacjentów, którzy nie mogą liczyć na żadną pomoc ze strony bliskich, nawet na podanie ubrań na zmianę. Powody są różne: rodzina przebywa na kwarantannie, mieszka daleko i nie może przyjechać, a czasem po prostu nie interesuje się losem krewnego.

Reklama

Nad tym nie ma się jednak co roztrząsać. Nie prosimy o nic dla siebie jako pracowników i personelu. Chcemy pomóc każdemu pacjentowi, który tego potrzebuje i zachęcamy Państwa do wsparcia.

Najbardziej potrzebne są:

 piżamy, koszulki bawełniane, skarpety;  grzebienie, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, pianka do golenia, mydło w płynie;  chusteczki nasączone do pielęgnacji;  ręczniki, myjki, gąbki.


Może być także woda mineralna i artykuły spożywcze, ale pakowane. Prosimy nie przynosić własnych wypieków i przetworów.

Preferujemy, aby ubrania były nowe, ale mogą także być używane, o ile są w dobrym stanie i zostały wyprane. Wszystkie rzeczy można dostarczać na portiernię przy wejściu głównym szpitala przy ul. Monte Cassino. Firmy oraz darczyńców, którzy pragną przekazać większe ilości darów, prosimy o kontakt telefoniczny: 16 677 56 95 lub e-mail: rzecznikprasowy@wszp.pl.

Reklama

Można także dokonywać wpłat na nasze konto: Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu, nr: 39 1130 1105 0005 2041 9720 0003  – w tytule: Darowizna na rzecz pacjentów.


Paweł Bugira
kierownik działu rozwoju, promocji i komunikacji społecznej Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    siebie - niezalogowany 2020-12-16 15:54:57

    A gdzie jest NFZ ??? . Banda złodziei, nie dość, że 90 % ludzi musi leczyć się prywatnie bo NFZ prawie niczego nie pokrywa to jeszcze trzeba doposażać szpitale bo niczego tam nie ma. Przestańcie wreszcie z nas zdzierać to będzie nas stać na prywatne i godne leczenie.  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Twój Golibroda - niezalogowany 2020-12-16 16:08:47

    Jeśli uważasz, że grzebień czy maszynka do golenia jest elementem leczenia - zacznij leczyć sie u fryzjera. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-12-16 16:13:45

    Pacjent jest gorzej traktowany jak więzień i to wszystko za horrendalnie wysokie składki płacone co miesiąc.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama