Reklama

Nie ma zmiłuj! Apel do kontrolerów

26/05/2015 08:13

– Chciałbym na łamach „Sygnałów” zaapelować do przemyskich kontrolerów o większą życzliwość w stosunku do osób starszych podróżujących autobusami. Niedawno moja mama, kobieta leciwa, jechała miejskim autobusem. Kiedy pojawił się kontroler, wyjęła z kieszeni bilet. Miała w niej kilka czystych biletów i jeden, już wcześniej skasowany. Przez nieuwagę skasowała ten już raz użyty i podała go osobie kontrolującej.

Kiedy się okazało, że najwidoczniej przeoczyła oznaczenie kasownika, które już na wspomnianym bilecie było, kontroler nie wykazał dobrej woli i uparł się przy mandacie, mimo, że pokazano mu kilka czystych biletów i poproszono o możliwość skasowania jednego z nich w ramach rekompensaty za pomyłkę. Nie było zmiłuj, był za to komentarz w stylu: trzeba nosić ze sobą okulary albo nie jeździć już autobusami. Dodam, że matka z miejskiej komunikacji korzysta od 40 lat i nigdy na gapę nie jeździła. Dla starszej osoby taka sytuacja to duże emocje i ogromny wstyd, że zostało się posądzonym o nieuczciwość. Może czasem nie warto aż tak sztywno trzymać się przepisów.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama