Dzisiaj, 11 lipca br., Przemyśl oddał hołd ofiarom zbrodni na Wołyniu. To była 82. rocznica tych tragicznych wydarzeń.
Uroczystości rozpoczęły się w samo południe o dźwięku syren, które rozległy się w całym mieście. Przy Rondzie Ofiar Wołynia zgromadzeni odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, modląc się za tysiące ofiar. Zapalili również symboliczne znicze ofiarom ludobójstwa dokonanego przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię.
Popołudniu w kościele oo. Karmelitów Bosych odprawiona została msza święta w intencji ofiar, a godzinę później przy Grobie Wołyńskim na Cmentarzu Wojskowym odbyła się uroczystość patriotyczna z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze