Zarzuty w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną usłyszał 45-letni mieszkaniec gminy Laszki. Już teraz, a on zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Musi też opuścić zajmowany wspólnie lokal.
Agresor w chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został natychmiast odizolowany od żony, a w jego sprawie została zastosowana procedura Niebieskiej Karty.
Przemoc domowa jest przestępstwem ściganym z urzędu. Ten, kto się jej dopuszcza może trafić za kratki nawet na 5 lat. Policja przypomina, by nie być obojętnym wobec przemocy. Nie jest to bowiem sprawa prywatna, a przestępstwo.
„Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny”- przekazują mundurowi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze