Reklama

Nie trzeba już szukać parkomatu i drobnych. Za parking można już płacić bez wychodzenia z samochodu

Na początku marca br. informowaliśmy, że w mieście zakończono prace nad wdrożeniem płatności mobilnych za parkowanie w płatnych strefach parkowania i że niezbędnym krokiem do wprowadzenia tego typu rozwiązania jest zatwierdzenie stosownej uchwały przez radę miasta. Z dniem 1 czerwca wnoszenie opłat za parkowanie z poziomu aplikacji mobilnej stało się faktem. Nie potrzebujemy już do tego gotówki.

W wielu miastach w Polsce za parkowanie w strefach płatnych można płacić za pomocą aplikacji mobilnych. Na brak takiej możliwości od dawna narzekali przemyślanie, zwracając uwagę, że nie zawsze ma się przy sobie wyliczoną gotówkę, co niejednokrotnie komplikuje życie. Również u turystów pojawiających się w mieście fakt braku możliwości wniesienia opłaty w formie bezgotówkowej budził niemałe zaskoczenie. Zwłaszcza mieszkańcy większych miast  przyzwyczajeni są bowiem do tego, że za parking płacić mogą na różne sposoby: gotówką, kartą płatniczą albo aplikacją w smartfonie. W powyższej sprawie interpelował też do prezydenta miasta radny Paweł Kaniecki (Koalicja Obywatelska), który –jako prywatny przedsiębiorca działający w branży gastronomicznej – z problemem stykał się na co dzień, odbierając sygnały właśnie od osób odwiedzających Przemyśl w celach turystycznych. Na wiosnę tego roku sprawa nabrała rozpędu i miasto poinformowało, że prace nad wdrożeniem płatności mobilnych zostały zakończone, a system ma być wdrożony po zatwierdzeniu przez Radę Miejską w Przemyślu stosownej uchwały. Należało też oczywiście wyłonić operatora.

Jak to działa?

Reklama

Z dniem 1 czerwca usługa bezgotówkowych płatności za parkowanie w mieście weszła w życie, co oznacza, że[paywall] potrzebujemy do tego wyłącznie telefonu, z poziomu którego możliwe jest użycie aplikacji AnyPark. Należy ją pobrać z Google Play (Android) lub z AppStore (iOS), następnie zarejestrować się przy użyciu numeru telefonu, dodać pojazd i wybrać jedną z dostępnych metod płatności. Pierwsza to doładowanie konta w formie przedpłaty, kolejna to podłączenie naszej karty płatniczej poprzez podanie jej numeru i obciążenie jej, a trzecia – doliczenie opłaty abonamentowej do rachunku za telefon komórkowy. Na koniec pozostaje jeszcze umieścić za przednią szybą pojazdu kartkę z napisem „Parkuję z AnyPark”. można wydrukować samodzielnie, pobierając ze strony operatora albo odebrać naklejkę w Zarządzie Dróg Miejskich w Przemyślu (parter, pokój nr 11). Kierowca musi też wybrać sposób naliczania płatności za postój, czyli wskazać opcję „parkowanie bez limitu” bądź z limitem czasowym, który trzeba określić.

Aplikacja pozwala też na wygodne przedłużenie parkowania, co przydaje się w sytuacji, kiedy przeciągnie nam się czas załatwiania sprawunków. Wtedy wystarczy kliknąć w niej opcję „przedłuż”. O poniesionych kosztach za parkowanie zostaniemy poinformowani automatycznie. Aplikacja daje też dostęp do historii parkowania i dodatkowych funkcji oferowanych przez operatora.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama