W dość oryginalny sposób, na przemyskim Zniesieniu, dyrektor rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Bogdan Tarnawski uruchomił przetarg na opracowanie tzw. studium korytarzowego dla przebiegu zachodniej obwodnicy miasta.
– Przygotowanie dokumentacji projektowej w ramach studium korytarzowego jest warunkiem niezbędnym do przejścia do kolejnego etapu inwestycji, czyli jej realizacji w systemie „Projektuj i buduj”. Zachodnia obwodnica Przemyśla pozwoli na usprawnienie ruchu tranzytowego, którego część, z autostrady A4, przejmuje droga krajowa numer 77, prowadząca przez centrum Przemyśla na wschód, do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce. Przez centrum miasta prowadzi także[paywall] fragment drogi krajowej numer 28. Nią przebiega transport kierowany do przejść granicznych na południu Polski. Realizacja obwodnicy w ciągu tych dwóch dróg krajowych pozwoli na skierowanie ruchu tranzytowego poza zabudowę Przemyśla, a to zapewni odciążenie miasta z ruchu pojazdów ciężarowych. Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców– wyliczył B. Tarnawski.
Studium korytarzowe to przejście od pomysłu do pierwszych prac. Jest pierwszym elementem dokumentacji projektowej, wskazującym miejsce pod nową drogę, z uwzględnieniem regionalnych i lokalnych uwarunkowań: geograficznych, przyrodniczych i społecznych. Taki dokument pozwala wybrać najmniej „konfliktowe” rozwiązania i jednocześnie realne pod względem ekonomicznym.
Zachodnia obwodnica Przemyśla jest czwartą podkarpacką inwestycją realizowaną w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic. To nowe zadanie, dla którego proces inwestycyjny dopiero się rozpoczyna.
– Pada wiele pytań, którędy będzie przebiegać zachodnia obwodnica Przemyśla. Otóż tego nikt jeszcze nie wie. Właśnie dlatego dyrektor Tarnawski na przemyskim Zniesieniu jednym kliknięciem uruchomił przetarg na wykonanie studium korytarzowego dla przebiegu tej drogi. Zostanie opracowanych kilka wariantów przebiegu trasy, biorących pod uwagę uwarunkowania geograficzne. Spośród nich GDDKiA wybierze jeden do realizacji. Wszystkich malkontentów zapewniam, że zachodnia obwodnica Przemyśla powstanie. Od ogłoszenia tego przez premiera Mateusza Morawieckiego nie minął jeszcze rok, a już mamy zabezpieczenie finansowe i przechodzimy do kolejnego etapu realizacji – powiedział wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin Piotr Pilch.
W „uruchomieniu” przetargu na Zniesieniu, oprócz P. Pilcha i B. Tarnawskiego, wzięli udział: wiceminister infrastruktury Rafał Weber, przemyski poseł Marek Kuchciński oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.prędzej świnie zaczną latać , aniżeli pisiory wybudują tą obwodnicę
Naprawde chcesz to zobaczyc? Zebys sie Lusi nie zdziwila. Nigdy nie mow nigdy
A gdzie waladze miasta. Nic więcej nic miej
Przypominam sobie dokumenty, które powtały za sprawą pewnego "zwykłego mieszkańca miasta" i w których zapisane było w jaki sposób PIS powinno przejąć władzę w naszym mieście. Była mowa o liderze, żołnierzach i nawet tej zbolałej obwodnicy. Moi drodzy, termin budowy tej obwodnicy jest tak odległy, że nie wiadomo czy PIS będzie jeszcze u władzy gdy ona powstanie. Przypominam iż przebieg obecnie istniejącej obwodnicy (obecnie drogi obwodowej) znany był na długo przed jej budową.Wstydu nie ma poseł lotnik gdy pozuje do zdjęcia. Tak skompromitował Przemyśl i wciąż liczy na głosy...On też wie jacy są tutaj wyborcy...
Czyli dokładnie gdzie będzie obwodnica ? Będzie się zaczynać w Zurawicy ?
Ręce złożone do modlitwy przynajmniej na zdjęciu.Ci osobnicy najwyraźniej modlą się o obwodnicę
warunkiem jest aby przebieg tej drogi był zbieżny z hektarami marszałka koronnego
skoro jej poczatek w samym środku Żurawicy to kilka domów do wyburzenia i kilka rodzin do wysiedlenia - innej opcji nie ma
Ta a m i st na Rzecznej już ponad 40 lat budują.
W Żurawicy ma powstać wiadukt w kierunku na Przemyśl, następnie obwodnica zacznie odbijać na prawo prawdopodobnie za fabryką lamp, dalej pomiędzy Ujkowicami, Kuńkowcami a Przemyślem, przez Ostrów, powstanie most na Sanie za Prałkowcami, później przez Kruhel ma wychodzić prawdopodobnie do ronda na końcu Słowackiego. Link do źródła https://conadrogach.pl/informacje/zachodnia-obwodnica-przemysla-na-start.html
Jest i Młody Lider - Maciej. Fajnie tak pracować, Macieju, prawda? Tak nie za ciężko, i w każdej chwili można się na miasto urwać, w końcu kto Ci coś powie.
Cytuję tekst wciąż aktualny ....." Mój mąż jest z zawodu DYREKTOREM..."
bo ta droga "patykiem na wodzie pisana" i nikt poważny z władz miasta nie chce tego firmować . Jasne ?
pan przewodniczący już węszy , bo jest okazja objąć kolejne stanowisko i przytulić nieco większa kaskę . Budowa 20 km drogi daje mozliwości "wałków" jakich żaden word nie da .
Warto tu było wejść aby przeczytać tak trafny i inteligentny komentarz, wielki szacunek:)
To POmuld się i ty może ci głuPOta przejdzie
Była też opcja żeby poprowadzić obwodnicę za Hermanowice.
No yo tylko patrzeć jak zaczna mieszkańcy Lipowicy,Ostrowa,Prałkowieć,Kruheka Wielkiego zaczna protestować bo bez wysiedlenia i wyburzeń sie nie obejdzie.Bedzie sie działo.A mostu na Rzecznej jak nie było tak nie ma,a trwa to od konca lat 60 i nwet był juz materiał złożny na Krzemieńcu podobnie jak przesła na sztuczne lodowisko,które w koncu wyladowały na budowie hali na Podpromiu w Rzeszowie
Lusi.Twoje komentarze nie powinny sie tu wogole pojawic.Siegnely dna.Wlasnie ty wstyd przynosisz temu miastu.
Będzie ta obwodnica jak "Członkowi" na członku kaktus wyrośnie, podobnie jak megalotnisko w Baranowie i parę innych pomysłów PiSbolszewii. Ruina budżetu, do jakiej doprowadziła radosna polityka "dobrej zmiany", cofnie RP o dobrych 10 lat do tyłu. Żeby tylko o 10...
prędzej świnie zaczną latać , aniżeli pisiory wybudują tą obwodnicę
Naprawde chcesz to zobaczyc? Zebys sie Lusi nie zdziwila. Nigdy nie mow nigdy
A gdzie waladze miasta. Nic więcej nic miej