Kilka zastępów strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KM PSP w Przemyślu oraz OSP w Medyce gasiło dzisiaj (5 kwietnia br.) wczesnym rankiem pożar wielkiej sterty trocin, które najprawdopodobniej ktoś podpalił. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że w pobliżu były zabudowania.
Było kilkanaście minut przed g. 6 rano, kiedy – jako pierwsza – Jednostka Operacyjno-Techniczna w Medyce została wezwana do pożaru hałdy trocin w miejscowości Hurko. Akcja gaszenia trwała kilka godzin. Była utrudniona ze względu na rodzaj materiału, który się palił. Rozgarnięcie go, dotarcie do kolejnych partii było bardzo mozolne i wymagało wiele pracy. Oczywiście panowało ogromne zadymienie, co również nie sprzyjało szybkości i skuteczności akcji.
Trociny, trocinami. To był incydent. Bardzo niebezpieczny. W ostatnich kilku tygodniach – zgodnie z idiotyczną tradycją – spotęgowane zostało przede wszystkim wypalanie traw. Przez miesiąc przemyscy strażacy wyjeżdżali do tego typu zdarzeń ponad 50 razy! Mimo akcji informacyjnych i uświadamiających wielu ludzi nadal sądzi, że ogień to najlepszy sposób na zwalczanie chwastów. Ludzie zapominają lub są nieświadomi faktu, że wystarczy słaby wiatr, aby ogień wymknął się spod kontroli, a co za tym idzie, szybko rozprzestrzenił się i przeistoczył w tragiczny w skutkach pożar. Trawy palą się zarówno poza, jak i w samym mieście. – W miastach najczęściej są to wybryki typowo chuligańskie. Nie wiem dokładnie, z czego wynikają takie podpalenia, jednak jest tego dużo. Około 99 procent z tych pożarów to są umyślne podpalenia – powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie Marcin Betleja.
Przypomnijmy, że na terenie Polski wypalanie traw jest zabronione. Za nieprzestrzeganie tego zakazu grozi grzywna, areszt, a w niektórych przypadkach kara do 10 lat więzienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Niedawno pisano o składowisku odpadów, i cisza, widać z tego że w Hurku powstają nowe składownie wszelkich materiałów, nie chcę powiedzieć że za pozwoleniem na taką działalność składową, może redakcja podejmie zaległe niewyjaśnione tematy ?
A wystarczy, żeby władza kazała wykaszać trawy corocznie i karała właścicieli za nieużytki
To nie odpady ani nie trociny tylko zrębka z wierzby energetycznej, która była wycinana po drugiej stronie torów a tu była składowana do momentu odbioru przez samochody ciężarowe.
Nie kilka, a całe dwa zastępy strażaków. Jest z Medyki i jeden z Przemyśla.
Your share is the great knowledge I have gathered, you are an important person I admire, thank you geometry dash
Niedawno pisano o składowisku odpadów, i cisza, widać z tego że w Hurku powstają nowe składownie wszelkich materiałów, nie chcę powiedzieć że za pozwoleniem na taką działalność składową, może redakcja podejmie zaległe niewyjaśnione tematy ?
A wystarczy, żeby władza kazała wykaszać trawy corocznie i karała właścicieli za nieużytki
To nie odpady ani nie trociny tylko zrębka z wierzby energetycznej, która była wycinana po drugiej stronie torów a tu była składowana do momentu odbioru przez samochody ciężarowe.