– W przedostatnią środę kwietnia w nowej siedzibie przemyskiej biblioteki zorganizowano uroczystość pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Świętowało dziewięć par małżeńskich. Zacny jubileusz wywołał wiele pozytywnych emocji, zjechały się rodziny jubilatów. Była to okazja do wspomnień i wielu wzruszeń. Niemniej jednak pozostał pewien niedosyt, gdyż uroczystość trwała krótko i była bardzo skromna. Nie stworzono jubilatom okazji do wspólnych rozmów i celebracji święta, nie zaproszono choćby na kawę, prawdopodobnie ze względu na skromne zasoby finansowe miasta. Trochę szkoda, a skądinąd wiem, że władze niektórych miast z takiej okazji zapraszają małżonków na słodki poczęstunek, stanowiący okazję do wzniesienia uroczystego toastu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze