W Centrum Targowo-Kongresowym Global Expo w Warszawie odbyła się gala wręczenia „Złotych Wilków”, zorganizowana z ramienia Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych platformy „Zwolnieni z Teorii”. „Złotego Wilka” w kategorii wydarzenie społeczne otrzymał projekt #nieIDEALNI, stworzony przez trójkę licealistów z powiatu lubaczowskiego.
Zwycięski projekt jest efektem ciężkiej pracy trójki młodych mężczyzn: Mateusza Skibickiego (założyciela projektu), Jakuba Webera oraz Bartosza Szponda, którzy na własną rękę postanowili przypomnieć młodym ludziom o ich wartości. Chcąc walczyć z kompleksami i niską samooceną cechującymi młodych ludzi, zorganizowali[paywall] wydarzenie na prawie 300 osób, w którego ramach odbyły się prelekcje z inspirującymi ludźmi oraz prowadzone przez nich warsztaty.
– Zależało nam na różnorodności, dlatego zaprosiliśmy osoby z różnych dziedzin życia: Arkadiusza Nepelskiego – trenera zawodowego, prezesa klubu wystąpień publicznych; Joannę Roczniak – programistkę, stypendystkę Google; Agnieszkę Biały i Kamila Kondziołkę – założycieli platformy do nauki języka angielskiego Vagaru, blogerów; dr Rafała Maciułę – fizyka, który wyniki swoich badań prezentował na najlepszych uniwersytetach na świecie; Przemysława Góreckiego – aktora i muzyka, który ma na koncie 10 pierwszoplanowych ról czy Magdalenę Skawińską – muzyka, założyciela fundacji ArtMusic. Do współpracy namówiliśmy też ks. Witka Bednarza – duchownego, który wyruszył w eskapadę rowerową z Hrubieszowa na Gibraltar, by w ramach akcji charytatywnej dla chorej na mózgowe porażenie dziecięce dziewczynki zebrać ponad 40 tys. zł; Michała Kurka – grającego w serialach, takich jak „Na Wspólnej”, „Pierwsza miłość”, „Na sygnale”, czy kinowym hicie „Najlepszy”; Przemysława Zarembę – aktywnego społecznika, pracującego m.in.: w Europejskim Funduszu Strukturalnym, szkole, wykonującego ikony na zamówienie oraz Jagodę Łokczewską – psycholog, coacha, stypendystkę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Chcieliśmy, by różnorodność odzwierciedlała odmienne pasje i zainteresowania każdego z nas. Dając młodzieży inspirację, postawiliśmy również na praktyczny rozwój jej talentów, organizując warsztaty informatyczne oraz festiwal piłkarski – wymienia Mateusz.
Uhonorowane „Złotym Wilkiem” wydarzenie, będące wynikiem wielkiego zaangażowania Mateusza, Sebastiana i Bartosza, zebrało swoje plony. – Łącznie nawiązaliśmy współpracę z 40 partnerami, pozyskując 4,5-tysięczny budżet, docierając do 35 tysięcy osób przez same media społecznościowe i 445 beneficjentów naszych wydarzeń. W wieku 18 lat taki projekt jest dla mnie spełnieniem marzeń – opowiada z entuzjazmem Mateusz. Pytani o kolejne edycje wydarzenia, pomysłodawcy niesztampowego projektu odpowiadają: –Na pewno jeszcze o nas usłyszycie!.
Oby jak najprędzej!

Jednym z wydarzeń zorganizowanych w ramach projektu #nieIDEALNI były warsztaty w szkole w Horyńcu-Zdroju.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze