Reklama

„Niektórzy zapominają, że w zimie, w kraju takim jak Polska pada śnieg” – burmistrz Leszek Kisiel podsumował zimowe utrzymanie dróg i odcina się krytykom

14/03/2021 17:00

W trakcie odczytywania sprawozdania z działalności międzysesyjnej podczas ostatniej sesji rady miasta burmistrz Leszek Kisiel podsumował lutowy atak zimy. Podziękował za pracę służbom drogowym, ale utarł też nosa krytykom jakości zimowego utrzymania dróg w Przeworsku.

– Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w odśnieżanie i utrzymanie dróg w tym zakresie, w jakim było to naszym obowiązkiem – rozpoczął wątek, wyliczając kolejne instytucje zaangażowane w walkę o utrzymanie przejezdności dróg podczas niedawnego ataku zimy.

Wymienił więc[paywall] tutejszą gospodarkę komunalną, Towarzystwo Budownictwa Społecznego, powiatowy oraz wojewódzki zarząd dróg. Zaraz potem postanowił jednak kilka zdań poświęcić krytykom władz i służb zmagających się w tym okresie z białym żywiołem, a tych – zaznaczmy, głównie w interencie – nie brakowało.

– Bardzo trudny czas. Obfitość opadów w podobnym zakresie była około 7 lat temu i niektórzy zapominają, że w zimie, w kraju takim jak Polska, w klimacie umiarkowanym-przejściowym, pada śnieg – stwierdził gorzko.

– I niektóre komentarze co do tego, jak powinno być urządzone odprowadzenie tego śniegu, są czasami na takim poziomie, jak i wiedza o tym, gdzie mieszkamy i gdzie żyjemy – burmistrz nie bez sarkazmu odpowiadał hejterom.

– Część śniegu musiała być wywieziona. Robiliśmy to tam, gdzie było to możliwe i gdzie poszerzało możliwość swobodnego przejazdu – dodawał.

– Natomiast nie jesteśmy w stanie, zresztą żadne miasto nie jest, wywozić tego śniegu ze wszystkich dróg. Nie jest to możliwe z praktycznego, finansowego i kilku innych powodów –przeciwstawiał się ponownie  swym krytykom burmistrz.

– Chciałbym jeszcze przypomnieć, o czym wielu nie wie lub zapomina:  większość dróg w mieście to nie są drogi miasta Przeworska – kontynuował, wyjaśniając, że pewna część dróg w granicach administracyjnych miasta podlega zarządowi dróg powiatowych, wojewódzkich albo krajowych.

– W myśl obowiązujących przepisów jako gmina nie możemy ponosić kosztów utrzymania na nie swoich drogach. Mogę tylko ubolewać, że w granicach administracyjnych miasta Przeworska nie wszystkie drogi są naszą własnością, wtedy nie byłoby problemów z przypisaniem roli zarządcy tych dróg – tłumaczył burmistrz.

– Wolałbym zarządzać drogami w mieście, niż kłócić się, kto ma którą posprzątać lub odśnieżyć – puentował.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ghjj - niezalogowany 2021-03-15 13:05:08

    Haha jakie odśnieżanie jak ulice i drogi tonely w śniegu a piaskarki na pusto jezdzily

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama