W prestiżowym X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Młody Wirtuoz” wzięło udział ponad 160 uczestników z całej Polski ze szkół muzycznych I stopnia oraz z zagranicy, m.in. z: Rosji, Ukrainy czy Białorusi. Znakomicie w tym doborowym towarzystwie zaprezentowali się przemyscy młodzi muzycy.
Wydarzenie miało miejsce 4 i 5 lutego br. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku. Organizatorem imprezy, będącej częścią projektu Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic...”, była Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury[paywall]. Przesłuchania odbywały się w trzech grupach wiekowych. Pracami jury grupy I kierowała prof. Ludmila Zakopets (Ukraina), grupie II przewodniczyła prof. Wiera Nosina (Rosja), a grupie III – prof. Andrzej Tatarski (Polska).
W imprezie wystąpiła reprezentacja młodych pianistów z sekcji fortepianu I stopnia Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu. Laureatami konkursu, a jednocześnie „Złotymi Wirtuozami” (to nagroda specjalna oraz udział w koncercie finałowym) zostali Wojciech Gazda (nauczyciel Paweł Walciszewski), duet fortepianowy Pola Chwalisz – Wojciech Gazda (Jadwiga Bosek-Serefko i Paweł Walciszewski) oraz Maria Kwiecińska (Agnieszka Kwiecińska). Z tytułem „Srebrnego Wirtuoza” z Sanoka wyjechali: Michał Lasek, Milena Walczak i Maciej Bryzek (wszystkich przygotowała Gracja Kaczor), duet fortepianowy Mateusz Mazurek – Gustaw Siepioła (Jadwiga Bosek-Serefko i Paweł Walciszewski), duet fortepianowy Urszula Paśko – Mikołaj Rakicki (Jadwiga Bosek-Serefko i Paweł Walciszewski) oraz Pola Chwalisz (Jadwiga Bosek-Serefko). Wreszcie „Brązowym Wirtuozem” został Oskar Fok (Gracja Kaczor).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze