Reklama

Niemały sukces młodych pianistów

W prestiżowym X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Młody Wirtuoz” wzięło udział ponad 160 uczestników z całej Polski ze szkół muzycznych I stopnia oraz z zagranicy, m.in. z: Rosji, Ukrainy czy Białorusi. Znakomicie w tym doborowym towarzystwie zaprezentowali się przemyscy młodzi muzycy.

Wydarzenie miało miejsce 4 i 5 lutego br. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku. Organizatorem imprezy, będącej częścią projektu Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic...”, była Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury[paywall]. Przesłuchania odbywały się w trzech grupach wiekowych. Pracami jury grupy I kierowała prof. Ludmila Zakopets (Ukraina), grupie II przewodniczyła prof. Wiera Nosina (Rosja), a grupie III – prof. Andrzej Tatarski (Polska).

W imprezie wystąpiła reprezentacja młodych pianistów z sekcji fortepianu I stopnia Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu. Laureatami konkursu, a jednocześnie „Złotymi Wirtuozami” (to nagroda specjalna oraz udział w koncercie finałowym) zostali Wojciech Gazda (nauczyciel Paweł Walciszewski), duet fortepianowy Pola Chwalisz – Wojciech Gazda (Jadwiga Bosek-Serefko i Paweł Walciszewski) oraz Maria Kwiecińska (Agnieszka Kwiecińska). Z tytułem „Srebrnego Wirtuoza” z Sanoka wyjechali: Michał Lasek, Milena Walczak i Maciej Bryzek (wszystkich przygotowała Gracja Kaczor), duet fortepianowy Mateusz Mazurek – Gustaw Siepioła (Jadwiga Bosek-Serefko i Paweł Walciszewski), duet fortepianowy Urszula Paśko – Mikołaj Rakicki (Jadwiga Bosek-Serefko i Paweł Walciszewski) oraz Pola Chwalisz (Jadwiga Bosek-Serefko). Wreszcie „Brązowym Wirtuozem” został Oskar Fok (Gracja Kaczor).


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama