Reklama

Niepełnosprawni na lądzie, pełnosprawni na wodzie

Dzięki wsparciu Fundacji PZU Stowarzyszenie „Róża Wiatrów” w Przemyślu po raz kolejny realizuje projekty własnego autorstwa. W br. to projekt pod nazwą „Niepełnosprawni na lądzie, pełnosprawni na wodzie”, który skierowany jest głównie do dzieci z niepełnosprawnościami.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Przemyślu dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących stowarzyszenie, oczywiście w porozumieniu z dyrektorem Zbigniewem Beresteckim, stworzyło klub żeglarski dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących, w którym zajęcia prowadzą kapitanowie Agnieszka Kowaliw i Jacek Podwyszyński. Nad wszystkim z ramienia ośrodka czuwa Beata Sawicka[paywall]. Dzieci mają możliwość poznania zagadnień z żeglarstwa, poznały budowę łódki szkoleniowej typu Optimist, a na zakończenie roku szkolnego 20-osobowa grupa podopiecznych ośrodka wyjechała żeglować jachtami kabinowymi na Jeziorze Solińskim. Dzięki uprzejmości właścicieli plaży w Ostrowie dzieci miały także możliwość żeglowania łódkami szkoleniowymi Optimist po akwenie ZEK Ostrów, a już tydzień później starsi mieszkańcy Przemyśla zdawali egzaminy na patenty żeglarskie i motorowodne na Jeziorze Solińskim i tym samym powiększyło się grono kolejnych przemyskich żeglarzy i motorowodniaków, którzy od kwietnia br. uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez instruktorów żeglarstwa i sportów motorowodnych przemyskiego stowarzyszenia.

Chcą przejąć przystań

Stowarzyszenie prowadzi ogólnodostępne zajęcia żeglarskie dla dzieci w klasie Optimist na akwenach wodnych ZEK Ostrów, ZEK Radymno i Solinie. Dzieci, osiągające najlepsze wyniki w szkoleniu już jesienią br. wyjadą na Ogólnopolskie Regaty Optimistów Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich International Sailing Schools Association do Darłowa. Członkowie „Róży Wiatrów” są także autorami projektu przeznaczonego dla „wilków morskich” – osób, które chcą iść dalej i rozwijać się w żeglarstwie na morzu. Szkolenie rozpocznie się już pod koniec czerwca br. w Gdyni i poprowadzi je kpt. Jacek Podwyszyński ucząc żeglowania po morzu, a na zakończenie szkolenia adepci żeglarstwa morskiego przystąpią do egzaminu na uprawnienia żeglarskie Jachtowy Sternik Morski PZŻ i Inshore Skipper ISSA.

Warto dodać, że od początku br. stowarzyszenie czyni starania o możliwość zagospodarowania części pomieszczeń dawnej przystani wodnej przy ul. 22 Stycznia. – Przystań popada od lat w ruinę. Chcemy przywrócić życie na Sanie, jak to miało miejsce przed laty. Jednocześnie przywrócić dawny blask przystani wodnej, która powinna być wizytówką miasta o tak wielkich tradycjach żeglarskich, nie opierając się tylko na kolejnych tablicach pamiątkowych – podsumował kpt. J. Podwyszyński.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    detektyw - niezalogowany 2018-06-29 19:30:26

    rogacz złodziej oszust

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Dla Przemyśla - niezalogowany 2018-06-29 21:37:17

    Jak piszesz beznadziejny komentarz człowieku to się podpisz i skieruj go do konkretnej osoby, jak sądzę kolejny beznadziejny przypadek, który nic nie robi w Przemyślu, a ma dużo do powiedzenia i komentowania. Jak masz odwagę kierować takie słowa pod czyimś adresem to miej i odwagę się pod nimi podpisać, inaczej to tylko dowodzi Twojej beznadziejności i zadufania w sobie samym.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    detektyw - niezalogowany 2018-06-29 21:51:48

    konkretna osoba wie o co chodzi na pewno wie co do pozostalych to wielki szacun dla miasta i szczyt nego celu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama