Dzięki wsparciu Fundacji PZU Stowarzyszenie „Róża Wiatrów” w Przemyślu po raz kolejny realizuje projekty własnego autorstwa. W br. to projekt pod nazwą „Niepełnosprawni na lądzie, pełnosprawni na wodzie”, który skierowany jest głównie do dzieci z niepełnosprawnościami.
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Przemyślu dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących stowarzyszenie, oczywiście w porozumieniu z dyrektorem Zbigniewem Beresteckim, stworzyło klub żeglarski dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących, w którym zajęcia prowadzą kapitanowie Agnieszka Kowaliw i Jacek Podwyszyński. Nad wszystkim z ramienia ośrodka czuwa Beata Sawicka[paywall]. Dzieci mają możliwość poznania zagadnień z żeglarstwa, poznały budowę łódki szkoleniowej typu Optimist, a na zakończenie roku szkolnego 20-osobowa grupa podopiecznych ośrodka wyjechała żeglować jachtami kabinowymi na Jeziorze Solińskim. Dzięki uprzejmości właścicieli plaży w Ostrowie dzieci miały także możliwość żeglowania łódkami szkoleniowymi Optimist po akwenie ZEK Ostrów, a już tydzień później starsi mieszkańcy Przemyśla zdawali egzaminy na patenty żeglarskie i motorowodne na Jeziorze Solińskim i tym samym powiększyło się grono kolejnych przemyskich żeglarzy i motorowodniaków, którzy od kwietnia br. uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez instruktorów żeglarstwa i sportów motorowodnych przemyskiego stowarzyszenia.
Stowarzyszenie prowadzi ogólnodostępne zajęcia żeglarskie dla dzieci w klasie Optimist na akwenach wodnych ZEK Ostrów, ZEK Radymno i Solinie. Dzieci, osiągające najlepsze wyniki w szkoleniu już jesienią br. wyjadą na Ogólnopolskie Regaty Optimistów Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich International Sailing Schools Association do Darłowa. Członkowie „Róży Wiatrów” są także autorami projektu przeznaczonego dla „wilków morskich” – osób, które chcą iść dalej i rozwijać się w żeglarstwie na morzu. Szkolenie rozpocznie się już pod koniec czerwca br. w Gdyni i poprowadzi je kpt. Jacek Podwyszyński ucząc żeglowania po morzu, a na zakończenie szkolenia adepci żeglarstwa morskiego przystąpią do egzaminu na uprawnienia żeglarskie Jachtowy Sternik Morski PZŻ i Inshore Skipper ISSA.
Warto dodać, że od początku br. stowarzyszenie czyni starania o możliwość zagospodarowania części pomieszczeń dawnej przystani wodnej przy ul. 22 Stycznia. – Przystań popada od lat w ruinę. Chcemy przywrócić życie na Sanie, jak to miało miejsce przed laty. Jednocześnie przywrócić dawny blask przystani wodnej, która powinna być wizytówką miasta o tak wielkich tradycjach żeglarskich, nie opierając się tylko na kolejnych tablicach pamiątkowych – podsumował kpt. J. Podwyszyński.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak piszesz beznadziejny komentarz człowieku to się podpisz i skieruj go do konkretnej osoby, jak sądzę kolejny beznadziejny przypadek, który nic nie robi w Przemyślu, a ma dużo do powiedzenia i komentowania. Jak masz odwagę kierować takie słowa pod czyimś adresem to miej i odwagę się pod nimi podpisać, inaczej to tylko dowodzi Twojej beznadziejności i zadufania w sobie samym.
konkretna osoba wie o co chodzi na pewno wie co do pozostalych to wielki szacun dla miasta i szczyt nego celu
Chyba nie miejsce na takie komentarze i załatwianie prywatnych spraw pod artykułem głównie o dzieciach. Polecam także popatrzeć w lustro i zadać sobie pytanie - kim jestem i co zrobiłem/am.P.s. "szczytnego" piszemy razem
nie łap mnie z ortografii po prostu spacja,.......,patrze w lustro widze niekryształ i dlatego nie pcham się do mediów i dlatego i,z nie jestem kryształem to tym komentarzem biję w zakłamanych
A tu boli :) detektyw :) :) :)" ... biję" jak sądzę w swoją głupotę i beznadziejność pisząc takie komentarze pod artykułem ze zdjęciem Przemyślan z pasją !!!
m.in jedna z pozostałych pasji jest to co w pierqszym komentarzu
Raczej nie miejsce na wstawianie takich komentarzy i potem się dziwić że Przemyśl jest tak, a nie inaczej spostrzegany i większość osób ucieka do innych miast i tam spokojnie działa dla społeczeństwa z dala od zawistnych osób piszących takie komentarze, bo nic innego nie potrafią robić.
Spadaj! To typowy przykład zniesławienia. Można cię znaleźć po IP, ale po co brudzić się wydaliną układu trawiennego.
dobra,dobra, wydalina.....ten kogo to dotyczy dobrze wie o co chodzi i niech ustala ip,niechrobi sprawę o zniesławienie alenajpierw niech nie pcha facjaty do fotki z porządnymi ludżmi bo on sam zaniżą poziom tego przedsięwzięcia, ja go znam i na pewno bezpodstawnie tego bym nie pisał,Ponadto nie wytykam personalnie więc nie może być mowy o znamionach czynu zabronionego ale już wydalina itp to już pod konkretne ip i mogę poczuć sie urażony,A tak sobie w tym gronie na zdjęciu spotkajcie się i jak taki szczery i uczciwy to niech powie bynajmniej tak to chodzi o mnie ,mnie podejrzewano o takie rzeczy nie czuję sie winny, nic mi nie udowodniono, rozpoczołem nowy rozdział w moim zyciu ,,,,,uczciwy co było i nie jest nie pisze się w rejestr...... ja osobiście stoję z boku w tej sprawie tylko trochę niech się poczuje ta osoba jak się czuł poszkodowany obdarzając go b,dużym zaufaniem a póżniej.......... sorry kończmy ten temat pozostałych przepraszam
Nie miejsce na pranie swoich brudów i toczenia piany!!! A urażeni to mogą czuć się dzieci o których jest artykuł jak i reszta osób czytając takie komentarze. Szkoda że "detektyw" dobre sobie, jest niereformowalny i nadal wstawia komentarze o swoich żalach i troskach. Jest to porażające i uwłaczające cywilizowanemu społeczeństwu!!! Ale widać nie ma się lepszej zabawy jak pisanie bzdur, wystarczy zabrać się za jakąś robotę to i będzie bardziej doceniony wolny czas.
rogacz złodziej oszust
Jak piszesz beznadziejny komentarz człowieku to się podpisz i skieruj go do konkretnej osoby, jak sądzę kolejny beznadziejny przypadek, który nic nie robi w Przemyślu, a ma dużo do powiedzenia i komentowania. Jak masz odwagę kierować takie słowa pod czyimś adresem to miej i odwagę się pod nimi podpisać, inaczej to tylko dowodzi Twojej beznadziejności i zadufania w sobie samym.
konkretna osoba wie o co chodzi na pewno wie co do pozostalych to wielki szacun dla miasta i szczyt nego celu