Przemyśl – Terespol to pierwszy odcinek trasy wzdłuż granic Polski, w którą dzisiaj, 28 bm. samotnie wyruszył Mirosław Bar, przemyślanin.
– Teraz gdy moje ograniczenia związane z niepełnosprawnością nie pozwalają na realizację wcześniejszych planów, zamiarów, marzeń – podejmuję się zrealizować pomysł, który pojawił się rok temu, gdy postępy w rehabilitacji pozwoliły mi na powrót za kierownicę – mówi Mirosław Bar, były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu. – Jestem osobą niepełnosprawną, która piąty raz w życiu wychodzi z paraliżu. Mój aktualny stan chorobowy to niedowład spastyczny czterokończynowy i guz zlokalizowany[paywall] w kręgosłupie szyjnym. Walczę i nie daję za wygraną, mam swoje cele i plany, które chcę zrealizować. Wyzwaniem, które chcę aktualnie podjąć jest podróż samochodem wzdłuż granic Polski. To pierwszy etap przed kolejnym wyzwaniem, a mianowicie podróżą wzdłuż granic Unii Europejskiej, którą chcę odbyć w kolejnych latach – planuje.
Mirosław Bar wyruszył w piątek rano. Jedzie samotnie. Codziennie zamierza pokonywać odcinki o długości niespełna 400 km.
– Tak od roku sam mogę prowadzić auto, co prawda musiałem zmienić toyotę avensis z manualnej na automat i lekko ją dostosować do moich ograniczeń, ale najważniejsze, że jadę – cieszy się. – Objeździłem nasz kraj wzdłuż i wszerz, ale wszędzie nie byłem, szczególnie na rubieżach, w zakamarkach, ostępach, na kresach. A nawet jak byłem to miło będzie odwiedzić te miejsca raz jeszcze i powspominać dawne czasy, przyjrzeć się zmianom jakie zaszły. Jest, gdzie jechać i co zwiedzać – przekonuje.
Plan podróży przemyślanin zamieścił na stronie internetowej: http://www.miroslawbar.pl Tam również można przeczytać o jego zmaganiach w walce z chorobą.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kilka ładnych pare lat tem na terenie szkoły nr 15 eksterminowano kilkanaście pięknych, dorodnych i zdrowych drzew !!! A wiecie dlaczego ?!? Ponieważ te drzewa sadzili komuniści !!! Logika niebywała, nieprawdaż ?!? Szanowny panie Bar, idąc tym tropem trzeba było wysadzić w kosmodrom całą tą szkołę nr 15, bo przecież najprawdopodobniej budowali ją komuniści !!! I pójde w tych wywodach jeszcze dalej, bo może trzeba było zlikwidować parę dzieciaczków uczęszczających do tej szkoły, bo przecież spłodzić je mogli przecież również komuniści ?!?
Szaleju żeś się ożarł czy po..........o ci się we łbie?
trzymamy kciuki Panie Dyrektorze !!!
Jesteśmy z Panem!!! Najlepszy Dyrektor!!!
Szanowny panie dyrektorze, może trzeba by było w ramach konpensacji nasadzić tych kilka drzew w zamian za te bezmyślnie wycięte ?!? Ponieważ : JAKOŚĆ ŻYCIA LUDZI I ZWIERZĄT ZALEŻY OD OTOCZENIA NATURALNEGO, DLATEGO KAŻDE DRZEWO JEST WAŻNE !!! NISZCZĄC DRZEWA NISZCZYMY NASZ UKŁAD NERWOWY I ODDECHOWY, BO POTRZEBUJEMY TLENU. TO CO ROBIMY Z NATURĄ ROBIMY TEŻ SAMI Z SOBĄ, BO PRZECIEŻ ŻYJEMY W SYMBIOZIE !!!
A gdzie niby Pan Bar wyciął jakieś drzewa? Nie przypominam sobie by ten człowiek z piłą chadzał więc o jakiej "kompensacji" piszesz?
Kolego frego, a czy Stalin, Hitler, Bin Laden czy George Bush zabili kogoś ?!?
Komentarz nijak ma się do zamieszczonej wyżej notki o człowieku, który pomimo choroby nie poddał się i wciąż realizuje swoje projekty. Godne podziwu... A Tobie radzę zapisać się do Greenpeace i tam zawracać gitarę...
Jeszcze kogoś zabije jadąc niepełnosprawny
Kilka ładnych pare lat tem na terenie szkoły nr 15 eksterminowano kilkanaście pięknych, dorodnych i zdrowych drzew !!! A wiecie dlaczego ?!? Ponieważ te drzewa sadzili komuniści !!! Logika niebywała, nieprawdaż ?!? Szanowny panie Bar, idąc tym tropem trzeba było wysadzić w kosmodrom całą tą szkołę nr 15, bo przecież najprawdopodobniej budowali ją komuniści !!! I pójde w tych wywodach jeszcze dalej, bo może trzeba było zlikwidować parę dzieciaczków uczęszczających do tej szkoły, bo przecież spłodzić je mogli przecież również komuniści ?!?
Szaleju żeś się ożarł czy po..........o ci się we łbie?
trzymamy kciuki Panie Dyrektorze !!!