11 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy w Birczy po raz 9. odbyły się obchody Dnia Godności i Tolerancji Osób Niepełnosprawnych.
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym. Następnie uczestnicy święta przemaszerowali w Marszu Godności na plac tutejszego Środowiskowego Domu Samopomocy. Kierownik placówki przywitała[paywall] zebranych gości, m.in. kierowników i opiekunów z podobnych placówek w: Brzozowie, Dynowie, Krośnie, Bachórcu, Wolicy, Lesku, Zagórzu, Ustrzykach Dolnych i Radymnie. W obchodach wzięli też udział przedstawiciele: Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Starostwa Powiatowego w Przemyślu i Urzędu Gminy w Birczy. Cel obchodów Dnia Godności i Tolerancji w przygotowanym na tę okazję programie artystycznym naświetliła zebranym miejscowa młodzież gimnazjalna. Zwieńczeniem wyjątkowego święta była zabawa integracyjnaTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze