Reklama

Nietrzeźwy kierowca autokaru chciał wieźć dzieci na wycieczkę

06/06/2018 19:15

Uczniowie jednej z przemyskich szkół miały dziś jechać na wycieczkę do Zakopanego. Okazało się, że kierowca autokaru był pod wpływem alkoholu.

- Dziś rano na parkingu przy ulicy Juliusza Słowackiego, policjanci z przemyskiej drogówki przeprowadzili kontrolę zgłoszonego wcześniej autokaru, którym dzieci jednej ze szkół miały jechać na wycieczkę do Zakopanego – relacjonuje sierż. szt. Marta Fac, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Stan techniczny autokaru nie wzbudził zastrzeżeń, natomiast 52-letni kierowca miał 0,38 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie, który przyjechał autokarem na miejsce zbiórki, policjanci zatrzymali prawo jazdy, a dzieci na wycieczkę zawiózł trzeźwy kierowca.

Reklama

– Policjanci kontrolują przed wyjazdem każdy autokar, jeżeli tylko organizator wcześniej to zgłosi. Dzięki zgłoszonej wcześniej przez organizatorów potrzebie kontroli, dzieci mogły bezpiecznie pojechać na wycieczkę już z innym, trzeźwym kierowcą. Jest to niewątpliwie przykład potwierdzający zasadność kontroli – zauważa sierż. szt. M. Fac.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    K - niezalogowany 2018-06-10 08:21:32

    Ooo a to nie z PKS u. Czemu nie ma nazwy firmy przewozowej? Gdyby to był PKS to było by chyba w nagłówku. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Joannica - niezalogowany 2018-06-12 16:13:18

    Co się z tym światem dzieje ! Ciągle słychać albo o wypadkach pod wpływem alkoholu albo uzależnieniu od narkotyków wśród młodzieży...większość powinna iść na specjalną terapię ! http://terapie.net.pl/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama