Reklama

Nieużytki PKP przekształcą na mieszkania komunalne?

16/09/2015 15:00

Podczas sierpniowej sesji rady miasta burmistrz Leszek Kisiel zapowiedział, że stara się o przejęcie od spółki PKP niszczejących budynków znajdujących przy ulicy Lubomirskich. Miejsca te mogłyby zostać w przyszłości zagospodarowane pod mieszkania komunalne.

Dawna świetlica kolejowa i budynek przy stacji PKP zostały przeznaczone do wyburzenia. Dlatego[paywall] pojawia się szansa, aby tym miejscom dać drugie życie. Gdyby miasto otrzymało zgodę, mogłoby się starać o pozyskanie funduszy w ramach programu rewitalizacji. Dzięki nim mogłoby powstać kilkunaście mieszkań komunalnych.

– Utworzenie mieszkań komunalnych w budynkach PKP przy ulicy Lubomirskich to temat, który został poddany analizom i negocjacjom. Wystąpiłem o przejęcie budynków do ich właściciela, czyli  PKP w Krakowie, czekamy na decyzję. Jeśli będzie pozytywna, dopełnimy formalności, by je przejąć, a następnie przygotować dokumentację adaptacji pomieszczeń na mieszkania.  Bez niej nie jesteśmy w stanie ocenić kosztów robót. Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać na te prace dofinansowanie w ramach jednej z osi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2022 – poinformował burmistrz Leszek Kisiel.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hrabia - niezalogowany 2015-09-19 16:13:01

    Wchodziłem tutaj żeby coś poczytać o swoim mieście, ale macie wszystko przepisane z przeworskiej strony, nawet zdjęcie takie same, żenujące. zresztą same nudne rzeczy piszecie, nie dzieje się nic ciekawego, za chwilę będziecie opisywać każde dożynki z wsi dookoła Przeworska. Śmieszne

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama