Podczas sierpniowej sesji rady miasta burmistrz Leszek Kisiel zapowiedział, że stara się o przejęcie od spółki PKP niszczejących budynków znajdujących przy ulicy Lubomirskich. Miejsca te mogłyby zostać w przyszłości zagospodarowane pod mieszkania komunalne.
Dawna świetlica kolejowa i budynek przy stacji PKP zostały przeznaczone do wyburzenia. Dlatego[paywall] pojawia się szansa, aby tym miejscom dać drugie życie. Gdyby miasto otrzymało zgodę, mogłoby się starać o pozyskanie funduszy w ramach programu rewitalizacji. Dzięki nim mogłoby powstać kilkunaście mieszkań komunalnych.
– Utworzenie mieszkań komunalnych w budynkach PKP przy ulicy Lubomirskich to temat, który został poddany analizom i negocjacjom. Wystąpiłem o przejęcie budynków do ich właściciela, czyli PKP w Krakowie, czekamy na decyzję. Jeśli będzie pozytywna, dopełnimy formalności, by je przejąć, a następnie przygotować dokumentację adaptacji pomieszczeń na mieszkania. Bez niej nie jesteśmy w stanie ocenić kosztów robót. Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać na te prace dofinansowanie w ramach jednej z osi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2022 – poinformował burmistrz Leszek Kisiel.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wchodziłem tutaj żeby coś poczytać o swoim mieście, ale macie wszystko przepisane z przeworskiej strony, nawet zdjęcie takie same, żenujące. zresztą same nudne rzeczy piszecie, nie dzieje się nic ciekawego, za chwilę będziecie opisywać każde dożynki z wsi dookoła Przeworska. Śmieszne
Wchodziłem tutaj żeby coś poczytać o swoim mieście, ale macie wszystko przepisane z przeworskiej strony, nawet zdjęcie takie same, żenujące. zresztą same nudne rzeczy piszecie, nie dzieje się nic ciekawego, za chwilę będziecie opisywać każde dożynki z wsi dookoła Przeworska. Śmieszne