Reklama

Niewybuch w Malhowicach

Wczoraj, w godzinach porannych, dyżurny przemyskiej komendy został poinformowany o pocisku artyleryjskim, na jaki natknięto się podczas prac budowlanych w Malhowicach.

Policyjny pirotechnik, który został skierowany na miejsce przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne, które potwierdziło, że w ziemi znajduje się pocisk artyleryjski kaliber 88 mm o dł. 40 cm, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Miejsce zabezpieczono i powiadomiono saperów z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy sprawdzili teren i usunęli pocisk .

Policja przypomina: „W przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania  do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję”.

Reklama

 

 

 

 


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama