Wczoraj, w godzinach porannych, dyżurny przemyskiej komendy został poinformowany o pocisku artyleryjskim, na jaki natknięto się podczas prac budowlanych w Malhowicach.
Policyjny pirotechnik, który został skierowany na miejsce przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne, które potwierdziło, że w ziemi znajduje się pocisk artyleryjski kaliber 88 mm o dł. 40 cm, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Miejsce zabezpieczono i powiadomiono saperów z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy sprawdzili teren i usunęli pocisk .
Policja przypomina: „W przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze