Reklama

Niewybuchy w Laszkach. Saperzy w akcji

W Laszkach, w rejonie budynku urzędu gminy, odnaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej.

Przedpołudniem, 4 listopada br., pracownicy firmy budowlanej, prowadzący prace przy instalacji elektrycznej, znaleźli pociski. Zawiadomili o tym fakcie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. Dyżurny skierował na miejsce policyjnego pirotechnika. Po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym, miejsce to zabezpieczali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Radymnie. Okazało się, że niewybuchy to granaty moździerzowe z czasów II wojny światowej.

Wezwani na miejsce saperzy z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie podczas oczyszczania terenu, wydobyli 34 granaty moździerzowe, 5 granatów ręcznych, pocisk artyleryjski, 18 zapalników i łuskę artyleryjską. Saperzy zabezpieczyli znalezione pociski.

Reklama

Policjanci przypominają: o każdym przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch należy informować odpowiednie służby. W żadnym wypadku odnalezionych przedmiotów nie należy dotykać czy przenosić. Nie próbujmy ich także rozbrajać!


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama