Reklama

Nieznajomość przepisów czy opieszałość urzędników?

14/02/2015 11:03

Paweł Frączek z Dobrej oskarża urzędniczkę z Tryńczy o opieszałość i błąd w sztuce, wynikiem którego miał stoczyć długą batalię z urzędami i kuratorem. Urząd Gminy w Tryńczy sprawę widzi zgoła inaczej i tłumaczy, że żadnego błędu nie było, a problem, który piętrzy sam Frączek, jest wynikiem tego, że nie zna przepisów.

Paweł Frączek skontaktował się z nami, gdyż uważa, że został niesprawiedliwie potraktowany przez urzędnika, który zaniedbał swoje obowiązki. Dodał, że jego wersję o urzędniczym niedopatrzeniu potwierdza komornik. – Nie jesteśmy z żoną, bo nam nie wyszło, mamy jednak dwoje dzieci w wieku 9 i 4 lat. Jeszcze dwa lata temu w życiu bym nie pomyślał, że ze swoją rodziną będę się porozumiewał wyłącznie przez komornika, a z córeczkami spotykał się tylko w obecności kuratora sądowego – zaczyna swoją historię P. Frączek.

Starałem się wówczas wszystko wyjaśnić, ale w gminie mojej żony, czyli w Tryńczy, figurowałem już jako dłużnik, co zostało przekazane do Sieniawy. Tam stwierdzono, że za uchylanie się od płacenia zabiorą mi prawo jazdy. Paranoja, pomyślałem wówczas – relacjonuje Paweł Frączek. – Urzędniczka poradziła mi, że jedyną szansą na to, by tego uniknąć, jest zarejestrowanie się w urzędzie pracy jako osoba poszukująca pracy. Wówczas zatrzymam dokument uprawniający mnie do poruszania się w ruchu lądowym. Zarejestrowałem się tam, ale poszedłem sprawę wyjaśnić do komornika, a ten pokazał mi dokument, że co miesiąc pobiera mi z konta pieniądze i owo zadłużenie nie wynika z jego winy. Po trzech dniach jeżdżenia do różnych urzędów i do komornika doszliśmy do wniosku, że wina leży po stronie urzędniczki z Tryńczy, której ów przelew gdzieś umknął. Obiecali mi tam, że sprawę wyjaśnią, ale dwa tygodnie po tym zajściu nikt nawet do mnie nie zadzwonił, aby te kwestie wytłumaczyć – kończy.

Wszystko, co powiedział, to kłamstwa!

Skontaktowaliśmy się z kierowniczką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Jolantą Flak, która podważa wszystko, co wcześniej usłyszeliśmy od Pawła Frączka. – Nie jest prawdą, iż pan Frączek uregulował zaległości alimentacyjne. Do chwili obecnej prowadzona jest egzekucja przez komornika sądowego w Przeworsku. Każda kwota przekazana przez niego na konto urzędu gminy ma odzwierciedlenie w stanie zadłużenia. 

Pan Frączek ma zapewniony wgląd do akt sprawy i może zapoznać się ze stanem własnego zadłużenia oraz kwotami wyegzekwowanymi przez komornika. Do chwili obecnej osoba ta nie zgłaszała zastrzeżeń co do tego stanu. Z informacji uzyskanej od komornika sądowego wynika, iż na dzień dzisiejszy (5 lutego b.r. – przyp aut.) posiada zadłużenie alimentacyjne, w związku z tym postępowanie prowadzone przez tutejszy organ na podstawie ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów jest zgodne z obowiązującymi przepisami.

Reklama

Żona P. Frączka w rozmowie z nami zaznaczyła, by nie dawać wiary jego wersji i potwierdziła słowa urzędnika.

Paweł Frączek:– 700 złotych alimentów na swoje dzieci płacę od listopada 2013 roku. Z płaceniem spóźniłem się w lutym 2014. Moja żona w kwietniu ub.r. poszła do komornika. Od tego czasu co miesiąc komornik pobiera z mojego konta pieniądze, wysyła je do gminy w Tryńczy, gdzie mieszka moja żona, ta z kolei przesyła je do pomocy społecznej i na końcu otrzymuje je moja żona. Za okres, kiedy nie płaciłem, musiałem potem z nawiązką wyrównać. We wrześniu 2014 byłem już „na zero”. Jednakże to w październiku w niewyjaśniony sposób w bilansie zabrakło 700 złotych. Nic o tym nie wiedziałam, póki 12 grudnia 2014 z Urzędu Gminy w Sieniawie nie dostałem dokumentu o wszczęciu postępowania administracyjnego. Kolejny dokument otrzymałem 13 stycznia 2015 i wynikało z niego, że jestem osobą uchylającą się od płacenia alimentów, a przecież komornik co miesiąc pobierał odpowiednią sumę z mojego konta. 
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    trynka - niezalogowany 2015-02-14 12:07:53

    Tatusiu ale z ciebie...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama