Przez niemal miesiąc piękne kilimy bieszczadzkiej artystki Czesławy Kępczyk zdobiły „Galerię pod Szpakiem”. Wzory – według samej twórczyni opisywane jako wytwory wypływające z jej duszy – cieszyły oczy wielu odwiedzających.
„Galeria pod Szpakiem” przeżywa prawdziwe odrodzenie. Od lutego Stowarzyszenie Twórcze
Sztukowisko wychodzi naprzeciw mieszkańcom Przemyśla i stara się przez różnorakie wystawy wzbudzić w nich wrażliwość na artyzm.
– Stowarzyszenie to grupa pasjonatów, przeważnie emerytów , artystów malarzy, rzeźbiarzy, ikonopisarzy, którzy chcą podzielić się swoją pasją i zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności –
mówi jego prezes Ewa Wolak.
Pytana o...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 66% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze