Zdzisław Wójcik oddał ponad 33 litry krwi. Jest wicemistrzem Polski w promocji krwiodawstwa oraz współtwórcą bądź założycielem 121 klubów Honorowych Dawców Krwi PCK. Pod koniec lipca br. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.
Postanowieniem jeszcze wówczas prezydenta RP Andrzeja Dudy wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła odznaczenia państwowe i wyróżnienia honorowe zasłużonym mieszkańcom regionu. Uroczystość odbyła się w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Przyznane zostały m.in.: Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi – za zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa i propagowanie idei czerwonokrzyskiej oraz za zasługi na rzecz społeczności lokalnej. Jedną z odznaczonych osób był Z. Wójcik. To wyjątkowe wyróżnienie trafiło w najbardziej właściwe ręce…...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 78% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze