Już 25 lat minęło od czasu, kiedy Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził Lubaczów. Dla małego miasteczka w 1991 roku było to ogromne wydarzenie. W tym roku trzydniowe obchody rocznicy pobytu papieża Polaka miały bardzo odświętny charakter.
Uroczystości rozpoczęły się 1 czerwca od specjalnie zwołanej sesji rady miejskiej, gdzie dla podkreślenia wagi święta stało się to, czego nie było nawet w parlamencie – radni wraz zaproszonymi gośćmi odśpiewali aż cztery zwrotki hymnu państwowego. Po sesji na scenie sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Lubaczowie pojawili się zaproszeni goście, którzy brali udział w przygotowaniu wizyty Ojca Świętego 25 lat temu. Spotkanie było przebogate we wspominki i różne opowieści, zarówno te[paywall] zabawne, jak i poważne.
Drugiego dnia obchodów na lubaczowskim Rynku pojawiło się mobilne muzeum Jana Pawła II i siostry Faustyny „Iskra Miłosierdzia”. Wewnątrz zwiedzający mogli zobaczyć liczne pamiątki po świętym: brewiarz, różaniec, pióro, piuskę czy narty. Po południu wierni uczestniczyli w uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem biskupa diecezji zamojsko- lubaczowskiej Mariana Rojka, po której nastąpiło poświęcenie tablicy upamiętniającej 25-lecie pobytu papieża w progach lubaczowskiego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.
Obchody 25-lecia pobytu Jana Pawła II w Lubaczowie zakończyła uroczysta msza święta w kościele św. Karola Boromeusza, który powstał jako wotum dziękczynne za wizytę Świętego na ziemi lubaczowskiej. Po niejwładze miasta, powiatu i gminy złożyły wiązanki pod pomnikiem Jana Pawła II.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze