Reklama

Niezwykły jubileusz [ZDJĘCIA]

11/06/2016 19:27

Już 25 lat minęło od czasu, kiedy Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził Lubaczów. Dla małego miasteczka w 1991 roku było to ogromne wydarzenie. W tym roku trzydniowe obchody rocznicy pobytu papieża Polaka miały bardzo odświętny charakter.

Uroczystości rozpoczęły się 1 czerwca od specjalnie zwołanej sesji rady miejskiej, gdzie dla podkreślenia wagi święta stało się to, czego nie było nawet w parlamencie – radni wraz zaproszonymi gośćmi odśpiewali aż cztery zwrotki hymnu państwowego. Po sesji na scenie sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Lubaczowie pojawili się zaproszeni goście, którzy brali udział w przygotowaniu wizyty Ojca Świętego 25 lat temu. Spotkanie było przebogate we wspominki i różne opowieści, zarówno te[paywall] zabawne, jak i poważne. 

Drugiego dnia obchodów na lubaczowskim Rynku pojawiło się mobilne muzeum Jana Pawła II i siostry Faustyny „Iskra Miłosierdzia”. Wewnątrz zwiedzający mogli zobaczyć liczne pamiątki po świętym: brewiarz, różaniec, pióro, piuskę czy narty. Po południu wierni uczestniczyli w uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem biskupa diecezji zamojsko- lubaczowskiej Mariana Rojka, po której nastąpiło poświęcenie tablicy upamiętniającej 25-lecie pobytu papieża w progach lubaczowskiego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. 

Reklama

Obchody 25-lecia pobytu Jana Pawła II w Lubaczowie zakończyła uroczysta msza święta w kościele św. Karola Boromeusza, który powstał jako wotum dziękczynne za wizytę Świętego na ziemi lubaczowskiej. Po niejwładze miasta, powiatu i gminy złożyły wiązanki pod pomnikiem Jana Pawła II.


MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama