11/06/2016 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Burmistrz miasta Krzysztof Szpyt, biskup Marian Buczek oraz przedstawicielka młodzieży Liwia Trubacz wypuścili symboliczne gołębie pokoju.
Władze miasta, powiatu i gminy oraz przedstawiciele szkół i różnych instytucji złożyli kwiaty przy obelisku.
O oprawę artystyczną przy pamiątkowym obelisku zadbała młodzież z Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie
Mobilne muzeum Jana Pawła II i siostry Faustyny „Iskra Miłosierdzia” na płycie Rynku w Lubaczowie
Uroczystości przy głazie papieskim.