Entuzjaści jazdy na deskorolkach, rolkach, rowerach typu BMX oraz hulajnogach korzystają z nowej atrakcji w Jarosławiu. Na stadionie miejskim przy ul. Piekarskiej – ku uciesze najmłodszych – powstał skatepark. Jest to inicjatywa samych jarosławian.
Skatepark powstał dzięki zaangażowaniu 1600 mieszkańców, którzy zagłosowali na projekt w ramach ubiegłorocznej edycji Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Obiekt zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części[paywall] stadionu miejskiego. Plac ma wymiary 31 na 12 m. Zamontowano na nim: bank ramp, funbox z podwójnym grindboxem i quarter pipe.
Choć nowa infrastruktura sportowo-rekreacyjna służy mieszkańcom już od kilku tygodni i obiekt zdążył zaskarbić sobie wierne grono fanów, oficjalne otwarcie nastąpiło w niedzielę, 23 kwietnia.
Przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Waldemar Paluch, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu Jacek Stalski, przewodniczący Rady Dzielnicy nr II – Zbigniew Dąbrowski, radne Dorota Batiuk-Jankiewicz i Magdalena Cisek-Skiba, inicjatorzy projektu – Witalis Szumiło-Kulczycki z rodziną, gość specjalny wydarzenia –Tomasz „Jogurt” Kwiecień oraz przedstawiciele jarosławskiego środowiska rolkarzy.
Część oficjalną poprzedził występ grupy tanecznej hip-hop ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu.
Wydarzenie uświetnił pokaz jazdy wyczynowej na rolkach w wykonaniu m.in. Tomasza „Jogurta” Kwietnia i Witalisa Szumiły-Kulczyckiego. Wśród innych atrakcji dla fanów aktywności na świeżym powietrzu wymienić należy: Tysiączek z Jarosławską Grupą Biegową Sokół, rozgrywki sportowe na stadionie, warsztaty dla dzieci, miasteczko rowerowe, kreatywne animacje, gry i zabawy dla dzieci oraz dmuchańce.
Inwestycja kosztowała 430 tys. zł, z czego 100 tys. zł pochodzi z Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze