Reklama

Nowa siedziba dla strażaków ochotników i miejsce spotkań mieszkańców [ZDJĘCIA]

Dumni z nowych obiektów na terenie swojej miejscowości są mieszkańcy Baszni Górnej. Nowa remiza OSP i wyremontowana świetlica są odpowiedzią na najpilniejsze potrzeby lokalnej społeczności.

Modernizacja świetlicy wiejskiej oraz powstanie garażu dla OSP w Baszni Górnej zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu z: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz przy udziale środków budżetu gminy Lubaczów.

Nie bez znaczenia było w tej materii także wsparcie[paywall] posłanki, wiceminister rodziny i polityki społecznej Anny Schmidt oraz pomoc w procedurze aplikowania o fundusze z Komendy Głównej PSP zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Daniela Dryniaka i komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie bryg. Janusza Jabłońskiego.


Całej trójce wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel podziękował za wkład w doprowadzenie inwestycji do finału podczas czerwcowej uroczystości otwarcia obu obiektów. Na ręce wymienionych przekazał również pamiątkowe płaskorzeźby z wizerunkiem św. Floriana.

Gospodarz gminy skorzystał też z okazji złożenia gratulacji sołtys sołectwa Basznia Górna Marcie Lorenc i druhowi Janowi Kurysiowi – prezesowi tutejszej OSP. Na dobry początek działalności odnowionej świetlicy mieszkańcy otrzymali też w prezencie od samorządu stół do ping-ponga.

Jak zwykle przy tego typu okazjach odbyło się uroczyste poświęcenie ukończonych inwestycji. Dokonali go wspólnie ks. dr Leszek Bruśniak – proboszcz parafii pw. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej i ks. Sławomir Szewczak – rejonowy duszpasterz strażaków.

O dobre nastroje uczestników zadbali: Zespół Pieśni i Tańca Kresy oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej oraz Miejskiego Domu Kultury, które pod czujnym nauczycieli i instruktorów przygotowały występy artystyczne.

Nieoceniony wkład w przygotowanie uroczystości miały też panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich, a całość wydarzenia z udziałem lokalnej społeczności i zaproszonych gości (oprócz wyżej wymienionych byli to m.in. posłanka Teresa Pamuła, wicestarosta lubaczowski Barbara Broź, prezes Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Lubaczów Marta Dobrowolska) poprowadziła szefowa Gminnego Ośrodka Kultury Marta Tabaczek.

Po części oficjalnej każdy z mieszkańców mógł obejrzeć zmodernizowaną świetlicę wiejską, a najmłodsi oddać się wesołej zabawie na placu zabaw i dmuchańcach.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama