Nowe rondo, przebudowa kilku ulic, kładka dla pieszych, bezpłatny parking podziemny – wszystko to jeszcze przed wakacjami czeka mieszkańców Jarosławia. Firma budująca galerię handlową, która już teraz przytłacza swymi gabarytami, zapowiada kolejne ingerencje w układ urbanistyczny miasta.
O tym, że nowe centrum handlowe budowane w kwartale ulic Piekarskiej, Sikorskiego, Grunwaldzkiej i Słowackiego mocno wpłynie na przestrzeń miasta, wiadomo nie od dziś. Wciąż jeszcze przesłonięta parkanami galeria już teraz poraża swoim rozmiarami i budzi skrajne emocje. Nowa bryła starej ujeżdżalni to jednak nie wszystko. W najbliższym czasie mieszkańców miasta czekają utrudnienia związane z przebudową infrastruktury wokół obiektu, a temat powrócił za sprawą dyskusji, jaka miała miejsce na ostatniej sesji rady miasta, dotyczącej zmian w planie zagospodarowania przestrzennego tego terenu.
Na wniosek inwestora zmniejszono procentową[paywall] wartość terenów zielonych nowo powstającej galerii. Propozycja ta wzbudziła sporo zastrzeżeń po obu stronach sali narad.
Niejako przy okazji powrócił temat kolejnych inwestycji firmy, które planowane są przed otwarciem centrum. To ma nastąpić latem. Do tego czasu firma planuje przebudowę ulic Piekarskiej, Sikorskiego i Grunwaldzkiej. – Wszystkie pozwolenia już mamy. Zostało jeszcze pozwolenie na rondo, przy którym musi się wypowiedzieć konserwator – informuje D. Widz. – Prawdopodobnie w tym tygodniu będziemy mieć to pozwolenie. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru wykonawców – dodaje. Wszystkie te prace inwestor będzie finansował z własnych środków. Kolejnym nowym obiektem w miejskiej przestrzeni ma być kładka dla pieszych w ciągu ulicy Grunwaldzkiej. Mimo że budowa ta obliczona jest na poprawę bezpieczeństwa, mimo tego, że będzie ona wyposażona w dwie windy ułatwiające korzystanie z niej osobom starszym czy matkom z wózkami, powstanie kładki zaniepokoiło niektórych radnych. – Jak w tak ciasnej zabudowie będzie to wyglądać? Na pewno wpłynie to na estetykę. Obawiam się, że wykonanie tej kładki nie będzie przyjęte z zachwytem – wyrażała swoje wątpliwości W. Czerwiec. Nabierające coraz bardziej realnych kształtów zmiany w przestrzeni Jarosławia budzą kontrowersje, nawet jeśli nie stanowią zaskoczenia. Teraz czeka mieszkańców kilka miesięcy drogowych robót.

O ostateczny efekt nie można być do końca spokojnym, bo czym innym jest najdoskonalsza nawet wizualizacja, a czym innym nowa rzeczywistość Jarosławia. Trudno zakładać, że zmiany przypadną do gustu wszystkim jarosławianom, zatem kluczowym pozostaje pytanie, czy potencjalne niezadowolenie zrekompensuje dostępny dla wszystkich parking podziemny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Taki klocek. Brakuje mi okien jakiejs przejzystosci i jasnosci a przede wszystkim powinny byc punkty widokwe na otaczajace je miasto. Galeria ta powinna sie nazywac galeria Jaroslawska typowa dla tego nazwa Miasta. Dziekuje.
Nazwa jest nie na miejscu. Gdzie jedziesz? Do starej ujeżdżalni. Bez sensu!!!
Pokaż mi galerie w której są okna, taras widokowy itp. Jeżeli są okna to w części administracyjnej. Nawet rzeszowska na przeszklenia tylko iwylacznie na ścianie frontowej.
Stan dróg w Jarosławiu jest tragiczny ale kasy na nowy stadion JKS nie brakło natomiast na drogi asfaltowe już tak Wstyd dla miasta takie dziury i koleiny
Na jaki nowy stadion JKS ? Co ty p*******?
Takie budy w cywilixiwanych krajach stawiają za miastem.
@W co z problem pier ..... żeby pier...... pozatym jakoś za czasów PIS zadne drogi nie były remontowane (nawet jak były dofinansowane z UE) i jakoś @gośc iu Ci nie przeszkadzało. Teraz przeszkadza gdzie są inwestycje w drogi nawet osiedlowe przykład WP, Nartowskiej.
Tak stawiają za miastem a w Polsce inna moda. W Krakowie wielka galeria całkiem zmarginalizowała zabytkowy dworzec PKP, mamy wielkie galerie w samym centrum Warszawy, Katowic czy nawet Rzeszowa. Nie ma się więc co dziwić że podobnie zrobiono nawet w Jarosławiu. Taka widać w Polsce moda....
Nie było galerii - źle. Będzie galeria - też źle.
Tylko buty gumowe trzeba kupić, żeby dojść do tej galerii po tych rozwalonych ulicach i krzywych chodnikach.
Ja pierniczę !!!! czytając te komentarze to zastanawiam się nad jednym !!! Czy Jesteście Wy jesteście normalni !!! kurczę zmieniła się Wam władza tak jak w Radymnie pojawił się człowiek który ma pomysł jak rozwinąć ten zaściankowy Jarosław to wy narzekacie. Nazwa taka bo nie inna ,, symbolizująca ważne miejsce w Jarosławiu. Jedna z drugą jak szła na zakupy jak ktoś się zapytał gdzie jest?? to nie miała problemu odpowiedzieć sezam czy bazar na 3 peronie!!!! Weźcie docencie tak Radymnianie że w końcu się coś dzieje i zmienia dla Was. A nie wieczne nie mamy budżety to nie jest ważne itp
Taki klocek. Brakuje mi okien jakiejs przejzystosci i jasnosci a przede wszystkim powinny byc punkty widokwe na otaczajace je miasto. Galeria ta powinna sie nazywac galeria Jaroslawska typowa dla tego nazwa Miasta. Dziekuje.
Nazwa jest nie na miejscu. Gdzie jedziesz? Do starej ujeżdżalni. Bez sensu!!!
Pokaż mi galerie w której są okna, taras widokowy itp. Jeżeli są okna to w części administracyjnej. Nawet rzeszowska na przeszklenia tylko iwylacznie na ścianie frontowej.