Kolejny etap związany z budową dróg na terenie gminy Radymno dobiegł końca. Wykonawcą inwestycji była Dro-Bruk Bogdan Wojtuń. W ramach inwestycji nową infrastrukturę drogową zyskały 4 miejscowości.
– Chciałbym podziękować mieszkańcom, których inwestycja bezpośrednio dotyczyła, za cierpliwość i wyrozumiałość, jaką wykazali w czasie trwania inwestycji. Każda przebudowana droga przyczynia się do rozwoju całej społeczności, dlatego będziemy kontynuować działania na rzecz modernizacji infrastruktury drogowej – zapowiedział wójt gminy Radymno Bogdan Szylar.
Zrealizowane zadanie to w sumie cztery odcinki gminnych dróg, na których przebudowy władze gminy podpisały umowę w marcu tego roku. Powstały w: Ostrowie, Świętem, Nienowicach i Piaskach. W pierwszej z wymienionych zakończono przebudowę wewnętrznej drogi „Na Górze”. Inwestycja objęła odcinek o długości 558 metrów bieżących. Jak informuje gmina, prace obejmowały: poszerzenie jezdni, położenie nowej nawierzchni, budowę kanalizacji deszczowej oraz wykonanie poboczy i chodnika. Przebudowano też zjazdy do posesji, co poprawiło dostęp do prywatnych nieruchomości.
Mieszkańcy Świętego zyskali z kolei 500-metrowy odcinek nowej drogi, a Nienowic i Piasków – kolejno 395 metrów bieżących i 400 metrów bieżących nowego asfaltu. Na wspomnianych drogach poszerzono i przebudowano też jezdnię oraz wykonano nowe pobocza i zjazdy do posesji.
Za całość prac odpowiadała wyłoniona w przetargu firma Dro-Bruk Bogdan Wojtuń. Inwestycja pochłonęła nieco ponad 2 mln 137 tys. zł, z czego równo 2 miliony stanowiło rządowe dofinansowanie Polskiego Ładu.
Jak podsumował samorząd, modernizacja dróg była ważną inwestycją, bo bezpośrednio przełożyła się na komfort życia mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze