Reklama

Nowe radiowozy dla policjantów z Przemyśla, Dubiecka i Fredropola [ZDJĘCIA]

12/01/2025 12:55

Tabor Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wzbogacił się o 8 pojazdów. Radiowozy zostały zakupione dzięki środkom finansowym, które przekazały samorządy powiatu przemyskiego na Fundusz Wsparcia Policji oraz dzięki środkom budżetowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Jak przekazała przemyska komenda, samochody trafią do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, Komisariatu Policji w Dubiecku, Posterunku Policji we Fredropolu oraz tworzącej się IV Kompanii Oddziału Prewencji Policji z siedzibą w Przemyślu.

Symboliczne przekazanie pojazdów miało miejsce w piątek, 10 stycznia, a w uroczystości uczestniczyli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka, Komendant Miejski Policji w Przemyślu podinsp. dr Janusz Kiszka, Komendant Komisariatu Policji w Dubiecku nadkom. Damian Brzyski, Kierownik Posterunku Policji we Fredropolu nadkom. Katarzyna Wrześniowska, oraz przedstawiciele samorządów: Burmistrz Miasta i Gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak, Wójt Gminy Krzywcza Wacław Pawłowski, Wójt Gminy Fredropol Mariusz Śnieżek. Obecni byli również inni przedstawiciele władz samorządowych, policjantki i policjanci.  

Reklama

Z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotra Stępki i przedstawicieli poszczególnych gmin kluczyki do dwóch nowych radiowozów Kia Sportage, odebrali policjanci z Komisariatu w Dubiecku i Posterunku Policji we Fredropolu. Środki na te samochody zostały uzyskane m.in. w efekcie współdziałania samorządów na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i podpisanych porozumień z policją

– poinformowała służba prasowa przemyskiej komendy.

Funkcjonariusze przemyskiej drogówki wzbogacili się o oznakowaną Kię Ceed, a "kryminalni" otrzymali Toyotę Proace. Te pojazdy, jak czytamy w oświadczeniu KMP, zostały zakupione z funduszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

Reklama

Do komendy trafił również pojazd oznakowany Isuzu D-Max, z przeznaczeniem dla tworzącej się IV Kompanii Oddziału Prewencji w Rzeszowie z siedzibą w Przemyślu, zakupiony przy wsparciu pozostałych jednostek samorządowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla

– dodano.

To jednak nie wszystko. Tabor powiększył się o pojazdy nieoznakowane, z których mają korzystać funkcjonariusze pionów kryminalnych. Do jednostek podległych, które działają w obszarze przygranicznym trafią też dwa quady.

Samochody będą służyć policjantom podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych na terenie powiatu przemyskiego

Reklama

– podsumowały służby.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/01/2025 12:58
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama