Tabor Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wzbogacił się o 8 pojazdów. Radiowozy zostały zakupione dzięki środkom finansowym, które przekazały samorządy powiatu przemyskiego na Fundusz Wsparcia Policji oraz dzięki środkom budżetowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
Jak przekazała przemyska komenda, samochody trafią do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, Komisariatu Policji w Dubiecku, Posterunku Policji we Fredropolu oraz tworzącej się IV Kompanii Oddziału Prewencji Policji z siedzibą w Przemyślu.
Symboliczne przekazanie pojazdów miało miejsce w piątek, 10 stycznia, a w uroczystości uczestniczyli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka, Komendant Miejski Policji w Przemyślu podinsp. dr Janusz Kiszka, Komendant Komisariatu Policji w Dubiecku nadkom. Damian Brzyski, Kierownik Posterunku Policji we Fredropolu nadkom. Katarzyna Wrześniowska, oraz przedstawiciele samorządów: Burmistrz Miasta i Gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak, Wójt Gminy Krzywcza Wacław Pawłowski, Wójt Gminy Fredropol Mariusz Śnieżek. Obecni byli również inni przedstawiciele władz samorządowych, policjantki i policjanci.
Z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotra Stępki i przedstawicieli poszczególnych gmin kluczyki do dwóch nowych radiowozów Kia Sportage, odebrali policjanci z Komisariatu w Dubiecku i Posterunku Policji we Fredropolu. Środki na te samochody zostały uzyskane m.in. w efekcie współdziałania samorządów na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i podpisanych porozumień z policją
– poinformowała służba prasowa przemyskiej komendy.
Funkcjonariusze przemyskiej drogówki wzbogacili się o oznakowaną Kię Ceed, a "kryminalni" otrzymali Toyotę Proace. Te pojazdy, jak czytamy w oświadczeniu KMP, zostały zakupione z funduszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie
Do komendy trafił również pojazd oznakowany Isuzu D-Max, z przeznaczeniem dla tworzącej się IV Kompanii Oddziału Prewencji w Rzeszowie z siedzibą w Przemyślu, zakupiony przy wsparciu pozostałych jednostek samorządowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla
– dodano.
To jednak nie wszystko. Tabor powiększył się o pojazdy nieoznakowane, z których mają korzystać funkcjonariusze pionów kryminalnych. Do jednostek podległych, które działają w obszarze przygranicznym trafią też dwa quady.
Samochody będą służyć policjantom podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych na terenie powiatu przemyskiego
Reklama
– podsumowały służby.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze