Reklama

Nowe skrzydło Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego już służy pacjentom. To inwestycja za ponad 7 mln 722 tys. zł! [ZDJĘCIA]


28 dodatkowych miejsc dla pacjentów niepełnosprawnych wymagających całodobowej opieki oraz gabinety rehabilitacyjne zyskał Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ulicy Jasińskiego w Przemyślu dzięki rozbudowie placówki o nowe skrzydło użytkowe. W środę, 10 bm., nowe przestrzenie zostały uroczyście poświęcone i otwarte.


Zrealizowana inwestycja w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Jasińskiego 15 pochłonęła łącznie 7 mln 722 tys. 334,63 zł. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki pozyskaniu funduszy z samorządu województwa podkarpackiego, będących w dyspozycji Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie (3 mln 79 tys. 294 zł). Jeszcze więcej wyłożył powiat przemyski, pod którego skrzydłami działa zakład, bo aż 4 mln 85 tys. 205,38 zł. Do tej puli placówka dołożyła 682 tys. 123,58 zł z własnego budżetu.

Rozbudowa odbywała się dwuetapowo. W pierwszym wykonano główne roboty budowlane, dzięki którym udało się osiągnąć stan surowy. W kolejnym – prace wykończeniowe. Za całość przedsięwzięcia odpowiedzialna była firma Usługi Remontowo-Budowlane Kucab Jacek z Jarosławia, która zrealizowała prace do 16 grudnia ubiegłego roku. Przekazanie nowych przestrzeni budynku do użytkowania odbyło się natomiast w czerwcu tego roku.

Reklama

Rozbudowa placówki o nowe skrzydło pozwoliła na utworzenie pokoi dla kolejnych 28 podopiecznych i pomieszczeń służących do rehabilitacji. Pachnące nowością przestrzenie już są użytkowane przez pensjonariuszy. Ich uroczyste poświęcenie przez metropolitę przemyskiego aba Adama Szala, z towarzyszeniem podopiecznych i personelu ZOL, a także licznie przybyłych zaproszonych gości – w tym przedstawicieli władz województwa, powiatu przemyskiego i miejskiego samorządu oraz zaprzyjaźnionych z placówka instytucji – odbyło się w środę, 10 września. Częścią uroczystości było też poświęcenie kaplicy, w której odprawiona została msza św.

– Drodzy pacjenci, ta kaplica jest dla was. Tutaj będziecie mogli spędzić czas w intymności, rozmawiając ze sobą i z Panem Bogiem – powiedziała dyrektor ZOL Magdalena Anna Andrzejak.

Reklama

Szerzej na temat otwarcia inwestycji w najbliższym papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/09/2025 20:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama