4 października, po gruntownej modernizacji, oddano oficjalne do użytku jarosławskie centrum dowodzenia Państwowej Straży Pożarnej. Odnowione stanowisko usprawni pracę strażaków, ułatwiając koordynację akcji jednostek zawodowych i ochotniczych. Przyczyni się tym samym do wzrostu bezpieczeństwa w regionie.
– O tym, że stanowisko kierowania jest miejscem szalenie ważnym, nie trzeba nikogo przekonywać. To miejsce, w którym zapadają kluczowe decyzje[paywall] w zakresie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych w pierwszym ich etapie, etapie dysponowania sił i środków, współpracy z innymi służbami i podmiotami – mówił komendant powiatowy PSP w Jarosławiu bryg. Krzysztof Kowal. – To w tym miejscu strażacy mają po raz pierwszy styczność z ludzką tragedią, to tu dowiadują się o tym, że coś się wydarzyło gdzieś w powiecie – wtórował mu zastępca komendanta powiatowego st. bryg. Daniel Dryniak. – Bardzo się cieszę, że uczestniczę w tym otwarciu. Stanowisko wygląda pięknie i imponująco, powinno tak wyglądać od zawsze – mówiła z kolei posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Zmodernizowane stanowisko kierowania jest jednym z 21 podobnych, rozsianych po całym województwie i jest przygotowane do progamu integracji systemu łączności i systemu teleinformatycznego wszystkich stanowisk kierowania – zarówno powiatowych, jak i miejskich – jaki komenda wojewódzka PSP planuje uruchomić już wkrótce. Stanowisko wyposażane jest w niezbędny sprzęt komputerowy oraz urządzenia umożliwiające komunikację zarówno przewodową, jak i bezprzewodową, a nawet konsolę umożliwiającą zdalne otwieranie bram wjazdowych wozów strażackich. Oprócz samego stanowiska dowodzenia poprawiono zaplecze socjalne dla pełniących służbę strażaków. Ponadto w ramach tego samego przedsięwzięcia w budynku komendy zamontowano nową kotłownię, a już wkrótce teren wokół komendy zostanie otoczony nowym ogrodzeniem. Cała inwestycja zamknęła się w kwocie 400 tys. zł, połowę tej sumy wyłożył komendant wojewódzki, drugą połowę dodała wojewoda. Na tym nie koniec zmian w jarosławskiej komendzie PSP. Stworzona została dokumentacja rozbudowy obiektu. Prace mają pochłonąć około 3 milionów złotych, termin ich rozpoczęcia nie został jednak podany.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze