Reklama

Nowe stanowisko kierowania już służy strażakom i mieszkańcom

19/10/2019 13:03

4 października, po gruntownej modernizacji, oddano oficjalne do użytku jarosławskie centrum dowodzenia Państwowej Straży Pożarnej. Odnowione stanowisko usprawni pracę strażaków, ułatwiając koordynację akcji jednostek zawodowych i ochotniczych. Przyczyni się tym samym do wzrostu bezpieczeństwa w regionie.

– O tym, że stanowisko kierowania jest miejscem szalenie ważnym, nie trzeba nikogo przekonywać. To miejsce, w którym zapadają kluczowe decyzje[paywall] w zakresie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych w pierwszym ich etapie, etapie dysponowania sił i środków, współpracy z innymi służbami i podmiotami – mówił komendant powiatowy PSP w Jarosławiu bryg. Krzysztof Kowal. – To w tym miejscu strażacy mają po raz pierwszy styczność z ludzką tragedią, to tu dowiadują się o tym, że coś się wydarzyło gdzieś w powiecie – wtórował mu zastępca komendanta powiatowego st. bryg. Daniel Dryniak. – Bardzo się cieszę, że uczestniczę w tym otwarciu. Stanowisko wygląda pięknie i imponująco, powinno tak wyglądać od zawsze – mówiła z kolei posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dużo się zmieniło, dużo zmieni...

Zmodernizowane stanowisko kierowania jest jednym z 21 podobnych, rozsianych po całym województwie i jest przygotowane do progamu integracji systemu łączności i systemu teleinformatycznego wszystkich stanowisk kierowania – zarówno powiatowych, jak i miejskich – jaki komenda wojewódzka PSP planuje uruchomić już wkrótce. Stanowisko wyposażane jest w niezbędny sprzęt komputerowy oraz urządzenia umożliwiające komunikację zarówno przewodową, jak i bezprzewodową, a nawet konsolę umożliwiającą zdalne otwieranie bram wjazdowych wozów strażackich. Oprócz samego stanowiska dowodzenia poprawiono zaplecze socjalne dla pełniących służbę strażaków. Ponadto w ramach tego samego przedsięwzięcia w budynku komendy zamontowano nową kotłownię, a już wkrótce teren wokół komendy zostanie otoczony nowym ogrodzeniem. Cała inwestycja zamknęła się w kwocie 400 tys. zł, połowę tej sumy wyłożył komendant wojewódzki, drugą połowę dodała wojewoda. Na tym nie koniec zmian w jarosławskiej komendzie PSP. Stworzona została dokumentacja rozbudowy obiektu. Prace mają pochłonąć około 3 milionów złotych, termin ich rozpoczęcia nie został jednak podany.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama