O przyjęciu konfrontacyjnej postawy wobec rady miejskiej przez prezydenta Wojciecha Bakuna, o „przerzucaniu” odpowiedzialności za decyzje tejże rady na pracowników Urzędu Miejskiego w Przemyślu, o nieuzasadnionych zwolnieniach pracowników oraz o braku współpracy z nowym prezydium i ustalenia zasad wzajemnego funkcjonowania mówili podczas konferencji prasowej (19 czerwca br.) przewodniczący Maciej Kamiński (PiS) oraz jego zastępcy – Robert Bal (Regia Civitas) i Janusz Zapotocki (SLD).
Oświadczenie, parafowane przez wspomnianych, skierowane jest bezpośrednio do prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna[paywall]. Zaznaczyli w nim, że nasz kraj przyjął system prawa stanowionego, które jest bezwzględnie obowiązujące i że w ponad 30-letniej tradycji funkcjonowania samorządów wypracowano pewne zasady postępowania, które mają obecnie moc dogmatów powszechnie obowiązujących.
Wobec tego dziwią się, że podczas sesji nie padły z ust prezydenta W. Bakuna słowa podziękowania za współpracę byłemu prezydium Rady Miejskiej w Przemyślu czy gratulacji wyboru nowego prezydium. „(...) można uznać to za podstawowe braki w wychowaniu, ale brak nawiązania współpracy z nowym prezydium i ustalenia zasad wzajemnego funkcjonowania, to już złamanie obowiązujących reguł działania samorządów (...)” – napisali.
Radni, którzy zdecydowali o zmianie układu sił w tym gremium, są zaniepokojeni, ale i głęboko zdziwieni próbą przyjęcia postawy konfrontacyjnej przez prezydenta miasta jako organu wykonawczego rady. „(...) Jest to działanie wysoce naganne, ale podstawowe zasady dobrego wychowania i obowiązujących konwenansów przez Prezydenta Miasta Przemyśla muszą być zachowane (...) My pamiętamy o tym i szanujemy to, że został Pan wybrany wolą zdecydowanej większości mieszkańców naszego miasta. Pan natomiast zapomina, że nasze mandaty też pochodzą od suwerena. Intencją ustawodawcy wyrażoną w ustawie o samorządzie gminnym jest wspólne skuteczne działanie dla miasta i lokalnej społeczności wszystkich organów gminy (...)” – czytamy m.in. w oświadczeniu.
Członkowie prezydium rady odnieśli się także do niedawnych prób zwolnień i zwolnień pracowników. Próbę wręczenia kierownikowi Biura Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli Iwonie Skrzypek wypowiedzenia warunków pracy i płacy lub (alternatywnie) wypowiedzenia umowy o pracę, bez konsultacji (brak informacji) z tymi, z którymi bezpośrednio współpracuje, i którzy od jej pracy są uzależnieni, nazwali atakiem na Radę Miejską w Przemyślu.
„(...) Dalecy jesteśmy aby podważać kompetencje prezydenta jako pracodawcy, ale nie wyrażamy zgody na sekowanie rady i pracowników którzy ją obsługują. Jesteśmy dalecy od radykalnych kroków i nie chcemy dowiadywać się z korytarzy UM o mających nastąpić zwolnieniach czy rekonstrukcjach w samym urzędzie czy podległych jednostkach. Takie działania bez naszej wiedzy kontestujemy i będziemy wyrażali stanowczy sprzeciw! Pragniemy zwrócić uwagę, że ustawodawca wyposażył samorządy w niezbędne instrumenty prawne, które służą do kontroli organu wykonawczego gminy i my nie zawahamy się, aby ich skutecznie użyć dla zachowania obowiązującego porządku prawnego i dobra lokalnej społeczności” – podsumowali.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.San wylewa, miastu powódź grozi a nowe samozwańcze prezydium Rady pierdółkami się zajmuje. Zgroza!
To Zapotocki jeszcze w SLD? Przecież Czarzasty wywalił go na zbity pysk....
W dobie pandemii, w dobie kryzysu z tym związanego, zachowanie ludzi obecnej władzy jest niesamowite. Na ten przykład: Pan Prezes nielegalnie wybrany i sprawujący dalej swoje obowiązki Zbigniew Czekierda nakazuje wybierać swoim kierownikom działów osoby do zwolnienia. Ten tak zwany Prezes po dziś dzień nie wie co robią jego pracownicy i jaki mają zakres obowiązków, bo to co jest na papierze w kadrach ma się w takich spółkach nijak do rzeczywistości. Apel: Zbysiu nie jesteś wieczny a taczki czekają - ta spółka w porównaniu z innymi spółkami miasta jest w dobrej kondycji finansowej więc wara od kadry !!!
Ja pier.... Ten Kur.. KAMIŃSKI Jest wszędzie?? Chłopie ile Ty masz tej Wazeliny??
Witam nie tylko w PGMie mają problemy z niesfornym Prezesem. Taczki też czekają w pwiku tylko nie co większe bo muszą zabrać większą ilość osób ale brać wodociagowa da radę wywieźć Te osoby pod urząd miejski żeby Pan prezdyent mógł popatrzeć na swoich wybrańców. Prezesi dyroktorzy z ramienia pana prezydenta mają na celu tylko skłócić załogę w każdym zakładzie a nie działać w rozwoju danej spółki. Wstyd panie prezydencie wstyd państwo prezesi dyroktorzy. Pozdrawiam
Poczekajcie 1 lipca przychodzi ten zdegradowany ze wszystkiego fachowiec z Rzeszowa do MZK. Już gadają, że to niezły przypadek. A najlepsze ! Ponać członek SLD w Rzeszowie ! To są już kompletne jaja. Bakun to Ty juz nie masz normalnych ludzi z Przemyśla aby im dać zatrudnienie ? Człowieku czy z Toba juz nikt nie chce współpracować ? A jak juz chce to musza byc to sami zdegradowani i przegrani ludzie ?
Czyli wszędzie jest wesoło. Ta banda kolesiów ubzdurała sobie, że w tych spółkach są sami ustawieni, z układu, z mafii - jak zwał tak zwał. Otóż w tych spółkach są w większości, ludzie którzy po prostu chcą pracować, robić swoje i brać nie wielkie za to pieniądze. Większość tych ludzi to osoby, które cenią sobie nad pieniądze święty spokój. Czekierda nie rozumie, że obrażanie, wyzywanie i upokarzanie pracowników nie świadczy o jego dobrych intencjach tylko o chęci destrukcji spółki. To szkodnik, człowiek małej inteligencji traktujący ludzi jak bydło. Apel 2: Pracownicy PGM stwórzmy grupę, inicjatywę - nie dajmy się człowiekowi zniszczyć!!! Strajk – niech i będzie (o tym się mówi) – on do Nas siłą to my do niego też.
Karierowicz idiota, lowelas i komunista ... Boże, za co chcesz nas ukarać, że przysłałeś nam takich nierobów i karierowiczów do tego Najpiękniejszego Miasta na całym Świecie ?!Przecież karierowicz nie pierwszy raz jest radnym i już wiele razy pokazał na czym mu tylko zależy - hajs się musi zgadzać. Drugi ma dziecko z radną, niby ok - tylko on nie ma żony, a ona ma męża ... Jakby tego było mało, pracuje na kilka etatów ( wszystkie fuchy pod marszałkiem), ciągle macha nerwowo rękami i tylko pyta, bo ci z PiSu tacy są: gadać bez sensu - byle dużo i głośno (dobrze, gdyby poprawną polszczyzną, ale nie wymagajmy zbyt wiele). Ostatni to element czerwony w tej układance: niby radny SLD, ale z partii sam Czarzasty go wyp... Niby tak ładnie ubrany, ale w Ostrowie to chodził częściej w dresie. Niby wspiera biednych i pokrzywdzonych, ale auto za 200 tysięcy ma (i staje na niebieskich kopertach parkingowych, niby fizycznie ok, to pewnie umysłowo ...).I pytanie mam tylko do Was wyborcy - gdzie Wy macie oczu, a przede wszystkim rozum ?
Masz rację - wypieprzyć połowę, a robota i tak będzie zrobiona
Zatrudnianie kogos niewlasciwego (np. niewystarczajaco wykwalifikowanego, bez doswiadczenia zawodowego) moze doprowadzic do sytuacji, w ktorej dobrze funkcjonujacy do tej pory mechanizm moze sie zaciac. Dodatkowo dobry pracownik, ktory widzi, jak jego mniej kompetentne kolezanki/koledzy pną sie w bardzo latwy wrecz absurdalny sposob w górę traci zapal do pracy. Czy nie daje to do myslenia, ludzie strzelacie sobie sami w stope.
Pracownicy, by efektywnie pracowac musza miec poczucie stabilizacji, ktorej w Urzedzie obecnie brak. Po ostatnich roszadach zapanowal tam strach i niepokoj kto nastepny i z jakiego szczebla.
Widzę, że trole pisowskie dobrze się mają na forach
Ja z takim małym, uprzejmym apelem do pana Zapotockiego. Czy mógłby Pan przestać parkować na miejscach dla niepełnosprawnych? A jeśli posiada pan stosowne uprawnienia (rozumiem, że nie o Pana w nich chodzi) to proszę ich nie nadużywać.
Zygmunt III nie obrazaj. Mnie sie tez to nie podoba. Ale co Ci szkodzi poczekac,a moze jednak cos sie zmieni. Bo Miasto naprawde tonie,teraz juz bez przesady. Sytuacja jest naprawde tragiczna,a ty tu sobie zartujesz czy co? Sam juz nie wiem po co te ironie i obrazanie. Dobrze wiesz, ze czekac juz dluzej sie nie da i cos trzeba zrobic,zmienic. Krytykowac i obrazac,ale zadnego pomyslu,tylko trole i trole, Poczekajmy,zobaczymy.
HakunaJanusz - Dziekuje za mila i kulturalna..... Az milo....... Mozna,mozna. I mam nadzieje, ze Pan Zapotocki przeczyta i zrozumie, ze powinien juz teraz swiecic przykladem.
Czyżby się ktoś obawiał ? Koniec nadchodzi dużymi krokami ....
tak w formie przypomnienia panom ze zdjęcia : Maj 2017 rok i skład prezydium Rady Miejskiej Bogusław Zaleszczyk - Przewodniczący Rady MiejskiejRobert Bal - Wiceprzewodniczący Rady MiejskiejAdam Łoziński - Wiceprzewodniczący Rady MiejskiejJanusz Zapotocki - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiejhttps://www.zycie.pl/informacje/artykul/13849,pozlacane-boiska-do-siatkowki-plazowej
Zbyszek to Ty ? Przyznaj się cwany herbatniku
Złość i zawiść przemawia. Nikt nikomu nie zabrania kupna samochodu nawet za 500 tyś. Jak Go stać to kupił. Rozprawianie na temat czyjegoś życia prywatnego, a tym bardziej łóżkowego jest poniżej wszelkich norm i sięga dna. Sesja rady to nie kółko wzajemnej adoracji, gdzie wywlekane są sprawy prywatne. To świadczy o poziomie. Nikogo nie powinno obchodzić kto z kim śpi, nie twój maż nie twoja żona, nie interesuj się. Możesz startować w wyborach i wdrażać swoje pomysły na miasto (zakładam że takowe posiadasz). Najlepiej jest siedzieć cicho, marudzić na forach i oceniać innych. Taka "Małomiasteczkowa twarz, małomiasteczkowa głowaMałomiasteczkowy styl"
do ppp - jak się kandyduje i zostaje się radną to należy pełnić tą funkcję i pracować dla społeczności lokalnej ,która powierzyła jej ten mandat raczej nie dla jej prywaty . Siedzenie na L-4 i inkasowanie tylko kasy radnego za nic nie robienie to zbrukanie zaufania ludzi,którzy dali jej stołek . Skoro zdrówko nie pozwalało pracować należało z HONOREM /lecz trzeba go oczywiście mieć!!!!!/ oddać mandat następnemu radnemu/. Cwaniaków takich na kasę podatnika w tym mieście przez lata przewinęło się multum i nadszedł czas by o takich CWANIAKACH mówić głośno i wytykać palcami.
Jak najszybciej ogłosić referendum o odwołanie Bakuna ???
Za bałagan w mieście odpowiada PiS, Regia i Zapotocki. Mierność rządziła i rządzić będzie w tym mieście
San wylewa, miastu powódź grozi a nowe samozwańcze prezydium Rady pierdółkami się zajmuje. Zgroza!
To Zapotocki jeszcze w SLD? Przecież Czarzasty wywalił go na zbity pysk....
W dobie pandemii, w dobie kryzysu z tym związanego, zachowanie ludzi obecnej władzy jest niesamowite. Na ten przykład: Pan Prezes nielegalnie wybrany i sprawujący dalej swoje obowiązki Zbigniew Czekierda nakazuje wybierać swoim kierownikom działów osoby do zwolnienia. Ten tak zwany Prezes po dziś dzień nie wie co robią jego pracownicy i jaki mają zakres obowiązków, bo to co jest na papierze w kadrach ma się w takich spółkach nijak do rzeczywistości. Apel: Zbysiu nie jesteś wieczny a taczki czekają - ta spółka w porównaniu z innymi spółkami miasta jest w dobrej kondycji finansowej więc wara od kadry !!!