W niedzielę przeprowadzono w Jarosławiu wybory uzupełniające w okręgach wyborczych nr 4 i 17 po śmierci radnych Andrzeja Pieszki oraz Lesława Wysockiego. W okręgu nr 4 startowała trójka kandydatów. Najwięcej głosów uzyskała Anetta Makarska. W okręgu nr 17 kandydatów było dwoje. Zwyciężył Witold Duszyński.
– Niezależnie od tego, kogo zamierzają Państwo poprzeć, przede wszystkim trzeba wziąć udział w wyborach – zachęcał[paywall] burmistrz miasta Waldemar Paluch. Jednak mieszkańcy niezbyt wzięli sobie do serca apel burmistrza i frekwencja wyborcza była niska. W okręgu nr 4 na 1375 uprawnionych do głosowania lokal wyborczy odwiedziło tylko 318 osób, co dało frekwencję ledwie przekraczającą 23 procent. Jeszcze gorzej było w okręgu nr 17. Tam na 1612 uprawnionych do głosowania urnę odwiedziło tylko 216 osób, czyli frekwencja nieznacznie przekroczyła 13 procent.
Do Rady Miasta Jarosławia w okręgu wyborczym nr 17 kandydowali: Witold Duszyński – Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Miasto Jarosław oraz Elżbieta Raczyńska – Komitet Wyborczy Wyborców „Prawica Jarosławia”. W okręgu wyborczym nr 4 o głosy walczyli:
Hubert Hołowaty – Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Miasto Jarosław, Anetta Makarska – Komitet Wyborczy Wyborców „Prawica Jarosławia” i Magdalena Wieczorkiewicz – Komitet Wyborczy Wyborców Magdaleny Wieczorkiewicz.
W okręgu nr 4 jeden głos był nieważny, 317 ważnych rozłożyło się następująco: Anetta Makarska – 140 głosów, Hubert Hołowaty – 90, Magdalena Wieczorkiewicz – 87.
W okręgu nr 17 oddano trzy głosy nieważne, 213 ważnych otrzymali Elżbieta Raczyńska – 79 i Witold Duszyński – 134.
Zmarłych radnych Andrzeja Pieszkę i Lesława Wysockiego zastąpią Witold Duszyński i Anetta Makarska. Oboje mają po 44 lata i wyższe wykształcenie. Makarska ukończyła ekonomię. Duszyński prawo.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze