Karetka przekazana przez Wielką Orkiestrę Pomocy Społecznej, do której kluczyki dyrekcji przemyskiego szpitala przekazał sam Jerzy Owsiak, to specjalistyczny ambulans typu B. W skład wyposażenia wchodzą m.in.: defibrylator, stetoskopy, pompa strzykawkowa, nosze, pasy pediatryczne, krzesło transportowe, plecaki reanimacyjne z ampulatrium i butle tlenowe. Całkowita wartość przekazanego sprzętu to dokładnie 609 tys. 108 zł.
Do przekazania pojazdu doszło przed wejściem głównym do Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu. Czerwono-żółty volkswagen crafter z charakterystycznym czerwonym serduszkiem WOŚP oraz żółto-niebieską dłonią ułożoną w znak „pokoju”.
Na niebieskim i czerwonym tle biały napis: „Dar Fundacji WOŚP dla Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu”.
– Przemyśl jest niezwykle ważnym dla nas miastem. Niedaleko mamy nasz punkt humanitarny i widzimy, że właśnie Przemyśl jako szpital przyjmuje pacjentów, którzy potrzebują pomocy, którzy stoją w kolejce, którzy słabną. I właśnie Przemyśl natychmiast pomagał – powiedział J. Owsiak.
Nawiązał przy tym do[paywall] ogromu pomocy, jakiej uchodźcom z Ukrainy udzielały i udzielają władze i mieszkańcy Przemyśla.
Do tej pory przemyski szpital otrzymał od WOŚP sprzęt o wartości przekraczającej 5,5 mln zł. Po otrzymaniu drugiej karetki wartość pomocy otrzymanej od WOŚP oscyluje wokół 6,2 mln zł.
W ciągu ostatnich kilku tygodni fundacja przekazała sprzęt dla szpitala z przeznaczeniem na oddziały: neonatologiczny, pediatryczny i SOR. Były to łóżka i szafki przyłóżkowe, urządzenie do wspomagania oddychania oraz pompy strzykawkowe i pompy objętościowe.
– Przekazana karetka jest drugą, jaką przemyski szpital otrzymał od orkiestry. Poprzednia podarowana została dokładnie 20 lat temu. Była to w pełni wyposażona karetka neonatologiczna. Służyła wiele lat i dopiero niedawno „przeszła na emeryturę” – powiedział rzecznik prasowy placówki na Monte Cassino Paweł Bugira.
– Dziękujemy z całego serca panu prezesowi, wszystkim pracownikom orkiestry oraz społeczeństwu. Tym wszystkim ludziom, którzy chcą uczestniczyć w tej pięknej przygodzie pomocy drugiemu człowiekowi – stwierdziła dyrektor szpitala Barbara Stawarz.
Nawiązując do słów ogromnego uznania ze strony J. Owsiaka dla działań na rzecz uchodźców z Ukrainy, powiedziała, iż szpital w Przemyślu jest położony najbliżej granicy z Ukrainą, stąd pełni bardzo ważną rolę w ochronie zdrowia.
– W okresie pandemii byliśmy jednym z głównych ośrodków leczenia pacjentów z Covid-19. Z kolei od momentu wybuchu wojny na Ukrainie trafia do nas najwięcej uchodźców. Nasza placówka udzieliła pomocy ponad 600 osobom z Ukrainy, w tym ponad 200 dzieciom. Jestem wdzięczna personelowi, który świadczy pomoc z wielkim zaangażowaniem i wielkim sercem – dodała B. Stawarz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze