Reklama

Nowoczesna karetka od WOŚP dla szpitala na Monte Cassino

Karetka przekazana przez Wielką Orkiestrę Pomocy Społecznej, do której kluczyki dyrekcji przemyskiego szpitala przekazał sam Jerzy Owsiak, to specjalistyczny ambulans typu B. W skład wyposażenia wchodzą m.in.: defibrylator, stetoskopy, pompa strzykawkowa, nosze, pasy pediatryczne, krzesło transportowe, plecaki reanimacyjne z ampulatrium i butle tlenowe. Całkowita wartość przekazanego sprzętu to dokładnie 609 tys. 108 zł.

Do przekazania pojazdu doszło przed wejściem głównym do Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu. Czerwono-żółty volkswagen crafter z charakterystycznym czerwonym serduszkiem WOŚP oraz żółto-niebieską dłonią ułożoną w znak „pokoju”.

Na niebieskim i czerwonym tle biały napis: „Dar Fundacji WOŚP dla Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu”.

– Przemyśl jest niezwykle ważnym dla nas miastem. Niedaleko mamy nasz punkt humanitarny i widzimy, że właśnie Przemyśl jako szpital przyjmuje pacjentów, którzy potrzebują pomocy, którzy stoją w kolejce, którzy słabną. I właśnie Przemyśl natychmiast pomagał – powiedział J. Owsiak.

Nawiązał przy tym do[paywall] ogromu pomocy, jakiej uchodźcom z Ukrainy udzielały i udzielają władze i mieszkańcy Przemyśla.

Reklama

Pomoc za ponad 6 mln zł

Do tej pory przemyski szpital otrzymał od WOŚP sprzęt o wartości przekraczającej 5,5 mln zł. Po otrzymaniu drugiej karetki wartość pomocy otrzymanej od WOŚP oscyluje wokół 6,2 mln zł.

W ciągu ostatnich kilku tygodni fundacja przekazała sprzęt dla szpitala z przeznaczeniem na oddziały: neonatologiczny, pediatryczny i SOR. Były to łóżka i szafki przyłóżkowe, urządzenie do wspomagania oddychania oraz pompy strzykawkowe i pompy objętościowe.

– Przekazana karetka jest drugą, jaką przemyski szpital otrzymał od orkiestry. Poprzednia podarowana została dokładnie 20 lat temu. Była to w pełni wyposażona karetka neonatologiczna. Służyła wiele lat i dopiero niedawno „przeszła na emeryturę” – powiedział rzecznik prasowy placówki na Monte Cassino Paweł Bugira.

Reklama

Anioł dla Owsiaka

– Dziękujemy z całego serca panu prezesowi, wszystkim pracownikom orkiestry oraz społeczeństwu. Tym wszystkim ludziom, którzy chcą uczestniczyć w tej pięknej przygodzie pomocy drugiemu człowiekowi – stwierdziła dyrektor szpitala Barbara Stawarz.

Nawiązując do słów ogromnego uznania ze strony J. Owsiaka dla działań na rzecz uchodźców z Ukrainy, powiedziała, iż szpital w Przemyślu jest położony najbliżej granicy z Ukrainą, stąd pełni bardzo ważną rolę w ochronie zdrowia.

– W okresie pandemii byliśmy jednym z głównych ośrodków leczenia pacjentów z Covid-19. Z kolei od momentu wybuchu wojny na Ukrainie trafia do nas najwięcej uchodźców. Nasza placówka udzieliła pomocy ponad 600 osobom z Ukrainy, w tym ponad 200 dzieciom. Jestem wdzięczna personelowi, który świadczy pomoc z wielkim zaangażowaniem i wielkim sercem – dodała B. Stawarz.

Na koniec uroczystości B. Stawarz wręczyła J. Owsiakowi statuetkę anioła z podziękowaniem za dotychczasowe wsparcie dla szpitala. Szef orkiestry natomiast wręczył medale 30-lecia WOŚP. Otrzymali je: Małgorzata Stec, poseł Marek Rząsa i prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama