Reklama

Nowość na przejściach granicznych: bramki z technologią fal milimetrowych


Podczas wizyty wojewody podkarpackiego Teresy Kubas-Hul na przejściu granicznym w Budomierzu (gmina Lubaczów) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zaprezentowali innowacyjną bramkę do skanowania podróżnych, wykorzystującą technologię fal milimetrowych. Niebawem powstanie tam także nowa poczekalnia dla podróżnych korzystających z transportu autokarowego. Przetarg na wykonawstwo został już ogłoszony.


Budomierz to jedno z kluczowych przejść granicznych Podkarpacia, coraz wyraźniej pokazujące kierunek zmian, jakie zachodzą na wschodniej granicy Unii Europejskiej. Bramka do skanowania podróżnych, wykorzystująca technologię fal milimetrowych, to jeden z wielu elementów nowości technologicznych.

– To najnowocześniejsze urządzenia tego typu w Polsce. W ubiegłym roku zakupiono łącznie osiem bramek, które trafiły na wszystkie drogowe przejścia graniczne w regionie, przejście piesze w Medyce oraz kolejowe w Przemyślu. Technologia pozwala na niezwykle precyzyjne wykrywanie niebezpiecznych przedmiotów – z dokładnością umożliwiającą identyfikację nawet monety przenoszonej w kieszeni. To znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa przy jednoczesnym usprawnieniu odpraw. Właśnie takimi inwestycjami budujemy bezpieczną i nowoczesną granicę

Reklama

– powiedziała T. Kubas-Hul...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 72% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/01/2026 09:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama