Podczas wizyty wojewody podkarpackiego Teresy Kubas-Hul na przejściu granicznym w Budomierzu (gmina Lubaczów) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zaprezentowali innowacyjną bramkę do skanowania podróżnych, wykorzystującą technologię fal milimetrowych. Niebawem powstanie tam także nowa poczekalnia dla podróżnych korzystających z transportu autokarowego. Przetarg na wykonawstwo został już ogłoszony.
Budomierz to jedno z kluczowych przejść granicznych Podkarpacia, coraz wyraźniej pokazujące kierunek zmian, jakie zachodzą na wschodniej granicy Unii Europejskiej. Bramka do skanowania podróżnych, wykorzystująca technologię fal milimetrowych, to jeden z wielu elementów nowości technologicznych.
– To najnowocześniejsze urządzenia tego typu w Polsce. W ubiegłym roku zakupiono łącznie osiem bramek, które trafiły na wszystkie drogowe przejścia graniczne w regionie, przejście piesze w Medyce oraz kolejowe w Przemyślu. Technologia pozwala na niezwykle precyzyjne wykrywanie niebezpiecznych przedmiotów – z dokładnością umożliwiającą identyfikację nawet monety przenoszonej w kieszeni. To znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa przy jednoczesnym usprawnieniu odpraw. Właśnie takimi inwestycjami budujemy bezpieczną i nowoczesną granicę
Reklama
– powiedziała T. Kubas-Hul...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 72% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze