Na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu odbył się spektakl „Pomarańczowy Lis”, zrealizowany w ramach Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla 2017. Po raz kolejny Teatr S.A.N. i Rafał Paśko wprowadzili do sztuki nowe sceniczne rozwiązania.
Tym razem widzów zaproszono na scenę – na poduszki i krzesła, na której ustawionych było w półkolu kilka planów. W spektaklu użyto płaskich lalek i elementów teatru cieni. Autorska bajka opowiada o wcale nie chytrym planie rudego lisa, a raczej pomarańczowego lisa[paywall].
– Bo przecież lisy nie są rude i chytre, tylko pomarańczowe i troskliwe. Tak przynajmniej jest napisane w najnowszej wersji kurzego Kokoradnika. Mała kurka, która, poszukując odpowiedzi na odwieczne pytanie: co było pierwsze – jajko czy kura, przypadkiem dowiaduje się, co może ją spotkać w przyszłości ze strony ludzi. Zdesperowana wybiera nietypowe dla kur alternatywne wyjście. Wyjście z kurnika. Jak zakończy się jej przygoda i kto jej w tym pomoże, a kto będzie przeszkadzał? Przekonali się ci, którzy obejrzeli spektakl –opowiada reżyser przedstawienia Rafał Paśko.
W spektaklu wystąpili: Wiktoria Cwynar, Ewelina Chomeniuk, Jan Karp, Michał Kulpaczyński, Rafał Paśko (scenariusz i reżyseria) oraz Monika Maciewicz i Robert Świdnicki. Organizatorem spektaklu było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” oraz Teatr S.A.N. w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze