Reklama

Nowy dyrektor muzeum w Przeworsku

11 września br. nowym dyrektorem Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo-Parkowego został Łukasz Mróz. Zastąpił na tym stanowisku Katarzynę Ignas.

Ł. Mróz jest doktorem nauk o Ziemi o specjalności geografia religii. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wykładowcą i nauczycielem akademickim. W latach 2017 – 2020 był dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku[paywall].

Jako specjalista w zakresie turystyki religijnej, szlaków kulturowych i geografii pielgrzymek jest autorem i redaktorem monografii oraz licznych publikacji naukowych w tych dziedzinach. Za działalność popularyzatorską i wolontariacką odznaczony został medalem „Zasłużony dla miasta Przeworska – Ratusz 2013”. Jeśli chodzi o działalność pozazawodową, jest wielkim miłośnikiem harcerstwa – to harcmistrz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz prezes Bractwa św. Jakuba przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama