11 września br. nowym dyrektorem Muzeum w Przeworsku Zespołu Pałacowo-Parkowego został Łukasz Mróz. Zastąpił na tym stanowisku Katarzynę Ignas.
Ł. Mróz jest doktorem nauk o Ziemi o specjalności geografia religii. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wykładowcą i nauczycielem akademickim. W latach 2017 – 2020 był dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku[paywall].
Jako specjalista w zakresie turystyki religijnej, szlaków kulturowych i geografii pielgrzymek jest autorem i redaktorem monografii oraz licznych publikacji naukowych w tych dziedzinach. Za działalność popularyzatorską i wolontariacką odznaczony został medalem „Zasłużony dla miasta Przeworska – Ratusz 2013”. Jeśli chodzi o działalność pozazawodową, jest wielkim miłośnikiem harcerstwa – to harcmistrz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz prezes Bractwa św. Jakuba przy Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze