W Miejskim Przedszkolu nr 3 otwarto gabinet, w którym pomoc uzyskają dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, a także ich rodzice.
Logopedia, terapia pedagogiczna, rewalidacja, arteterapia, terapia ręki, wspomaganie dziecka autystycznego, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka – to zajęcia, które prowadzone są w gabinecie specjalistycznym „Myślę, widzę, czuję”.
Nauczyciele dostrzegli, że takiego wsparcia wymaga coraz więcej dzieci. Stąd decyzja o poszerzeniu oferty. – Gabinet specjalistyczny wyposażony jest w sprzęt i materiał rozwojowy służący realizacji zajęć w małych zespołach lub indywidualnie, w zależności od ustaleń zespołu do spraw udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej – opisuje dyrektor przedszkola Elżbieta Maksymowicz.
Środki na zorganizowanie i wyposażenie gabinetu pochodzą w większości z Fundacji PZU oraz z budżetu przedszkola.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze