Reklama

Nowy gabinet specjalistyczny w przedszkolu

02/03/2019 09:33

W Miejskim Przedszkolu nr 3 otwarto gabinet, w którym pomoc uzyskają dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, a także ich rodzice.

Logopedia, terapia pedagogiczna, rewalidacja, arteterapia, terapia ręki, wspomaganie dziecka autystycznego, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka – to zajęcia, które prowadzone są w gabinecie specjalistycznym „Myślę, widzę, czuję”.

Nauczyciele dostrzegli, że takiego wsparcia wymaga coraz więcej dzieci. Stąd decyzja o poszerzeniu oferty. – Gabinet specjalistyczny wyposażony jest w sprzęt i materiał rozwojowy służący realizacji zajęć w małych zespołach lub indywidualnie, w zależności od ustaleń zespołu do spraw udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej – opisuje dyrektor przedszkola Elżbieta Maksymowicz.

Reklama

Środki na zorganizowanie i wyposażenie gabinetu pochodzą w większości z Fundacji PZU oraz z budżetu przedszkola.


fot.zbiory przedszkola
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama