Druhowie z OSP Radymno mają powody do radości. Jednostka wzbogaciła się o nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy.
Zakup nowego sprzętu dla druhów z Radymna nie byłby możliwy, gdyby nie spory zastrzyk gotówki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a konkretnie z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Z tej puli na realizację projektu „Zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Radymno” udało się zgarnąć dokładnie 559 tys. 255, 26 zł, zaś pełny koszt zakupu wozu to 657 947, 37 zł. Dostarczenie auta do siedziby radymniańskich strażaków wiązało się z wieloma pozytywnymi emocjami. Nowy wóz uroczyście poświęcono i teraz może już z powodzeniem służyć strażakom ochotnikom. Takiego sprzętu im po prostu brakowało.
Głównym założeniem całego projektu było zwiększenie efektywności prowadzonych przez strażaków działań ratowniczo-gaśniczych związanych z klęskami żywiołowymi, a tym samym bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej mieszkańców. Ale mieści się też w nim także edukacja ekologiczna. Przy udziale druhów miejscowa społeczność edukowana ma być na tematy związane ze zmianami klimatycznymi, by była świadoma konsekwencji, jakie mogą one nieść, a także sposobów im przeciwdziałania.
Bezpieczeństwa mieszkańców druhowie z OSP w Radymnie strzegą od 1877 r., kiedy to powołano jednostkę do życia. Od sierpnia 1886 roku jest ona częścią Krajowego Związku OSP, a w 1894 roku otrzymała pierwszy sztandar. Drugi – w uznaniu zasług dla miasta – mieszkańcy Radymna ufundowali w 1936 roku, a kolejny – z okazji setnej rocznicy powołania tutejszego OSP – w 1979 r. Pierwszym wozem bojowym na wyposażeniu jednostki był Star 20 – otrzymała go w 1954 r. W kolejnych latach były to: Star 28, Jelcz 004 i ostatni – Magirus-Deutz. Od 1995 roku OSP w Radymnie jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W 2018 roku jednostka świętowała 140-lecie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze