Zakończyła się trwająca ponad 15 miesięcy inwestycja budowy łącznika od węzła autostrady A4 do ronda na drodze krajowej 94 w miejscowości Gwizdaj. Nowy odcinek drogi pozwoli najpewniej odciążyć zakorkowaną w godzinach szczytu Gorliczańską.
Same prace budowlane zakończyły się już jakiś czas temu. 26 czerwca inwestycja została „odebrana” bez zastrzeżeń przez Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Wcześniej udzielono pozwolenia na użytkowanie wiaduktu drogowego WD-1 nad linią kolejową 91 Kraków-Medyka w miejscowościach Gorliczyna i Grzęska. Jak informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, oddanie do ruchu łącznika ma nastąpić już w piątek, 5 lipca[paywall].
To zdecydowanie dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców nie tylko miasta, ale też całej gminy Przeworsk. – Powstałe rondo na wjeździe do Przeworska od strony Rzeszowa znacznie ułatwi komunikację z autostradą oraz odciąży zakorkowaną w granicach miasta DK 835 ulicę Gorliczyńską – nie krył entuzjazmu burmistrz Przeworska Leszek Kisiel. Łącznik został wybudowany za niebagatelną kwotę 23,321 mln zł. 19,8 mln zł udało się pozyskać inwestorom z Unii Europejskiej, 3,5 miliona pochodziło z dotacji budżetu państwa oraz wkładu miasta Przeworska i gminy wiejskiej Przeworsk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze