Reklama

O jedno serduszko za daleko

19/01/2017 07:57

W niedzielę, jak Polska długa i szeroka, wszędzie królowały czerwone serduszka – od dwudziestu pięciu lat symbol Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Regionalny oddział TVP 3 Bydgoszcz wyemitował rozmowę z posłem PO Arkadiuszem Myrchą, który mówił o okupacji Sejmu.

Ponieważ poseł popiera WOŚP, na płaszczu miał przylepione czerwone serduszko. Wieczorem ten sam materiał wykorzystały „Wiadomości”, tyle że na płaszczu posła już serduszka nie było. – Przez cały dzień nosiłem to serduszko bardzo dumnie i noszę je także dzisiaj – zapewniał później poseł w swoim oświadczeniu. Czyli była to ordynarna manipulacja, niezwykle łatwa w dobie Photoshopa. Skoro uznano w telewizji, że należało usunąć jedno serduszko, to zastanawiam się, ile jeszcze obrazów zostało w taki sposób wyretuszowanych, a ile jeszcze zostanie poddanych podobnej obróbce. Przypomniało mi to historię z lat osiemdziesiątych. Śp. Edek Kmiecik, świetny rysownik związany z Życiem Przemyskim, charakterystyczną dla siebie kreską narysował z natury panoramę Przemyśla widzianą od strony Zasania. Niestety udany rysunek nie nadawał się do publikacji, gdyż według jednego z bardziej gorliwych towarzyszy pokazywał Przemyśl jako miasto kościołów. Ponieważ usunięcie kościelnych wież byłoby całkowitym zniekształceniem widoku, nakazano biednemu Edkowi, żeby chociaż usunął krzyże z wież. No cóż, takie były wtedy czasy. Wszyscy łudziliśmy się, że minęły one bezpowrotnie, ale okazuje się, że nie i to jest smutne.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wp - niezalogowany 2017-01-19 11:12:03

    Biedny Belzebub.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wp - niezalogowany 2017-01-19 11:21:35

    Biedny Belzebub.Panie dziennikarzu ,może malutki artykulik o Mateuszu Kijowskim i jego dokonaniach?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2017-01-19 11:47:37

    Cała Polska z was się śmieje PISoBOLSZEWICKIE miernoty, oszuści i złodzieje.Czekiści i Urban mógłby uczyć się propagandy od tych kreatur towarzyszy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama