Reklama

Oba cele można było pogodzić

14/12/2018 07:51

– W jeden z ostatnich weekendów przyjechali do nas znajomi o przemyskich korzeniach, którzy od wielu już lat nie byli w Przemyślu. Chcieli odwiedzić groby swoich krewnych już po dniu 11 listopada, czyli po wszystkich oficjalnych uroczystościach związanych z obchodami 100-lecia niepodległości Polski. Przy okazji w niedzielę zamierzali zwiedzić przemyskie muzeum przy placu Berka Joselewicza. Jakież było ich zdziwienie, kiedy się okazało, że 25 listopada budynek jest zamknięty dla zwiedzających z powodu odbywającej się tam konferencji pod patronatem marszałka.

Pomimo że wybory samorządowe mamy za sobą, ta konferencja była już kolejną dużą imprezą zorganizowaną w naszym muzeum przez dla celów politycznych, bo przecież nie edukacyjnych czy artystycznych. To, że obiekt w tym czasie zamyka się dla zwykłych ludzi to według mnie chyba przesada! Przecież muzeum ma wygodną salę konferencyjną znajdującą się na uboczu i nie rozumiem, co przeszkadza w takich przypadkach pogodzić jedno z drugim! I jeszcze jedno trudne, ale bardzo ważne w naszym biednym, zadłużonym mieście pytanie: kto za to wszystko płaci? Czy organizatorzy zewnętrzni pokrywają koszta eksploatacji placówki i obsługi muzealnej podczas podobnych mitingów? Wielu mieszkańców naszego miasta zapewne od dawna ono nurtuje.


Czytelniczka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    popi - niezalogowany 2018-12-14 10:36:25

    1. Tak wogóle to muzea powinny być otwarte i w dni powszednie po 16 i w weekendy z uwagi na to, że przemyślanie po pracy mogą chcieć skorzystać z ich usług. 2. Przemyśl jest takim "turystycznym miastem", gdzie w Rynku nawet magnesu ani innej pamiątki z miasta nie można kupić (za wyjątkiem punktu pocztowego).3. W tym Turystycznym mieście brak jakiegokolwiek informatora turystycznego (np. tablica w Rynku) z którego by wynikały istotne dla turuystów informacje typu co gdzie i za ile można zwiedzić.4. Brak bazy noclegowej.5. Miasto forteczne nie świadczy zadnych usług typu oprowadzanie po fortach twierdzy i nieorganizuje żadnych kroków w tym kierunku i tymsamym traci wiele ze swojej dominacji nad innymi.To w ramach informacji do nowego prezydenta Pana Bakuna

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    MK - niezalogowany 2018-12-17 19:23:46

    Tajemnicza " autorko:  czyli panie redaktorku  niemający odwagi podpisać się  z imienia i nazwiska . I ZNOWU JUDZENIE   POD BYLE JAKIM  PRETEKSTEM . TAK , JUŻ WIERZE W TE ODWIEDZINY , TAK .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ola - niezalogowany 2019-01-07 13:40:02

    Też nie rozumiem takiego podejścia do klienta, szczególnie w majówkę. Przyjeżdżają ludzie z innych miast i nic nie mogą zobaczyć.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama