Reklama

Obietnice i plany nowych sołtysek

21/04/2015 09:22

Od lutego do kwietnia br. w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich wyłaniano sołtysów. Mieszkańcy poszczególnych miejscowości wytypowali swoich przedstawicieli na najbliższe 4 lata. Niektórzy, z powodu braku kontrkandydatów, zostali sołtysami bez głosowania. W każdej z gmin powiatu przeworskiego pojawił się chociaż jeden nowy sołtys. W gronie tych, którzy przez najbliższą kadencję będą piastować wspomniany urząd, jest 7 kobiet. Pięć z nich postanowiło przedstawić nam swoje plany.

Dorota Zapałowska (29 lat), sołtys wsi Zagórze (gmina Jawornik Polski): – Jestem pierwszą kobietą sołtyską w Zagórzu i bardzo się cieszę, że mieszkańcy obdarzyli mnie tak dużym zaufaniem mimo mojego młodego wieku. Nasza miejscowość to wspólne dobro, dlatego dołożę wszelkich starań, aby nikogo nie zawieść. Chciałabym wiele zrobić, ale zdaję sobie sprawę, że mogę tego dokonać tylko dzięki owocnej współpracy z władzami. Uważam, że lepiej nie obiecywać, tylko działać, dlatego nie zamierzam sięgać planami zbyt daleko. Od kilku lat służę w Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy przekonali się, że można na mnie liczyć, ponieważ w 2014 roku, dzięki współpracy z wójtem, udało mi się doprowadzić do nadania sztandaru naszej jednostce. Wiem, że zostało jeszcze wiele do zrobienia, ale wszystko przede mną. W najbliższym czasie chciałabym utworzyć Związek Młodzieży Wiejskiej oraz Stowarzyszenie Kobiet, aby nasze sołectwo tętniło życiem, a spotkania kulturalne i imprezy rozrywkowe mogły się na stałe wpisać w historię Zagórza. Jedyne, co mogę obiecać, to to, że mieszkańcy mogą o każdej porze liczyć na moje wsparcie oraz że nie zawiodę danego mi kredytu zaufania. Będę też walczyć o dalsze inwestycje i wspierać wszelkie działania na rzecz wioski. 

Genowefa Ogryzek (62 lata), sołtys wsi Wolica (gmina Gać): – Nasza wioska zawsze była biedna, dlatego potrzeby są bardzo duże. Zależy mi na remoncie świetlicy. W Wolicy został zlikwidowany sklep, szczególnie ważny dla starszych osób. Dlatego wierzę, że pojawi się możliwość, by powstał nowy, nawet zwykły blaszak. Chciałabym poprawić bezpieczeństwo poprzez budowę chodników lub wysypanie kamienia. Główna droga jest bardzo wąska i rozmijające się pojazdy stanowią tutaj zagrożenie. Potrzebny jest również remont dróg dojazdowych. Będę się starała o powstanie bezpiecznego placu zabaw dla dzieci. Szczególnie uciążliwe dla mieszkańców naszej wsi są ulewy, które powodują zalanie gospodarstw. Potrzebne jest wykopanie rowów, dzięki którym woda mogłaby odpływać. Prowadzone były już wstępne rozmowy na temat melioracji rzeki Markówka. Tutaj wielkim problemem są tamy budowane przez bobry, co powoduje zalewanie pól i sąsiednich wiosek. Wiem, że większość z tych rzeczy jest uzależniona od budżetu, który gmina jest w stanie przeznaczyć. Jednak chciałabym o to walczyć, ponieważ mieszkańcy mnie wybrali, bym mogła zrobić dla nich coś dobrego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości