Reklama

Obniżenie diet radnych w zamrażarce

04/02/2015 19:16

Tematem powracającym na sesjach i nie znajdującym poparcia wśród większości jest obniżenie diet dla radnych Jarosławia. Stara się o to dwóch rajców miejskich. Reszta nie widzi problemu w obowiązującym wynagrodzeniu.

– Zgłosiłem projekt obniżenia diet. Widocznie trafił do zamrażarki, a chciałbym, by został przedyskutowany przez radę – upominał się na ostatniej sesji radny Michał Muzyczka. – Dlaczego i na jakiej podstawie przewodniczący uznał nasz wniosek za bezzasadny? – dopytywał Mariusz Walter. Niestety ich uwagi nic nie zmieniły i projekt czeka. Sprawa oszczędności także w wynagrodzeniu radnych pojawiła się już na pierwszych posiedzeniach rady. Wtedy Janusz Szkodny, przewodniczący Rady Miasta, tłumaczył, że zasiadający w niej przedstawiciele mieszkańców nie wykorzystują całych diet tylko dla siebie, a część z tych pieniędzy idzie na pomoc potrzebującym. Wnioskodawcy nie przyjęli tych wyjaśnień i przy projekcie zostali. Chodzi im o obniżkę diety przewodniczącego z 1 766,46 zł do 1192,45 zł, diety wiceprzewodniczących z 1324,85 zł na 764,91 zł. Przewodniczącym stałych komisji rady proponują 764,91 zł zamiast 1059,88 zł, a zwykłym członkom rady 662,42 zł zamiast 883,22 zł. Zmianę argumentują oszczędnościami, które są wprowadzane. Zakładają też wprowadzenie zróżnicowanego systemu diet motywującego radnych do solidniejszej pracy w posiedzeniach rady i komisji.

Projekt dwóch radnych nie bardzo przypada do gustu większości reprezentujących mieszkańcówi, jak uważa M. Muzyczka, czeka w magistrackiej zamrażarce na lepsze czasy. Natomiast przewodniczący rady zapewnia, że coś takiego jak zamrażarka dla wniosków niepopieranych przez większość nie istnieje.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2015-02-04 19:38:51

    powiedzmy po imieniu kto nie chce zmniejszenia dietwiększość radnych jest z partii PISRadni powinni działać społecznie - dla nich zaszczytem powinno być już to że już zostali radnymi, przecież każdy z radnych gdzieś pracuje i dostaje już nagrodę w postaci zwolnienia z pracy na sesje.A dieta - pytam za co czy sesja trwa więcej niż 12 godzin?pozdrawiam wszystkich radnych i myślę że co niektórzy zostali radnymi po raz ostatni dla dobra miasta Jarosławia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Aldona - niezalogowany 2015-02-04 20:09:41

    Obydwaj wybitni znawcy prawa tylko nie wiedza jak się składa projekt uchwały co im wytknął na ostatniej sesji Przewodniczący. Widziałam i słyszałam na transmisji.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    w - niezalogowany 2015-02-05 11:15:57

    brawo panowie radni   tylko kasa    kasa  kasiorka  pieniądze

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama