Tematem powracającym na sesjach i nie znajdującym poparcia wśród większości jest obniżenie diet dla radnych Jarosławia. Stara się o to dwóch rajców miejskich. Reszta nie widzi problemu w obowiązującym wynagrodzeniu.
– Zgłosiłem projekt obniżenia diet. Widocznie trafił do zamrażarki, a chciałbym, by został przedyskutowany przez radę – upominał się na ostatniej sesji radny Michał Muzyczka. – Dlaczego i na jakiej podstawie przewodniczący uznał nasz wniosek za bezzasadny? – dopytywał Mariusz Walter. Niestety ich uwagi nic nie zmieniły i projekt czeka. Sprawa oszczędności także w wynagrodzeniu radnych pojawiła się już na pierwszych posiedzeniach rady. Wtedy Janusz Szkodny, przewodniczący Rady Miasta, tłumaczył, że zasiadający w niej przedstawiciele mieszkańców nie wykorzystują całych diet tylko dla siebie, a część z tych pieniędzy idzie na pomoc potrzebującym. Wnioskodawcy nie przyjęli tych wyjaśnień i przy projekcie zostali. Chodzi im o obniżkę diety przewodniczącego z 1 766,46 zł do 1192,45 zł, diety wiceprzewodniczących z 1324,85 zł na 764,91 zł. Przewodniczącym stałych komisji rady proponują 764,91 zł zamiast 1059,88 zł, a zwykłym członkom rady 662,42 zł zamiast 883,22 zł. Zmianę argumentują oszczędnościami, które są wprowadzane. Zakładają też wprowadzenie zróżnicowanego systemu diet motywującego radnych do solidniejszej pracy w posiedzeniach rady i komisji.
Projekt dwóch radnych nie bardzo przypada do gustu większości reprezentujących mieszkańcówi, jak uważa M. Muzyczka, czeka w magistrackiej zamrażarce na lepsze czasy. Natomiast przewodniczący rady zapewnia, że coś takiego jak zamrażarka dla wniosków niepopieranych przez większość nie istnieje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.powiedzmy po imieniu kto nie chce zmniejszenia dietwiększość radnych jest z partii PISRadni powinni działać społecznie - dla nich zaszczytem powinno być już to że już zostali radnymi, przecież każdy z radnych gdzieś pracuje i dostaje już nagrodę w postaci zwolnienia z pracy na sesje.A dieta - pytam za co czy sesja trwa więcej niż 12 godzin?pozdrawiam wszystkich radnych i myślę że co niektórzy zostali radnymi po raz ostatni dla dobra miasta Jarosławia.
Obydwaj wybitni znawcy prawa tylko nie wiedza jak się składa projekt uchwały co im wytknął na ostatniej sesji Przewodniczący. Widziałam i słyszałam na transmisji.
brawo panowie radni tylko kasa kasa kasiorka pieniądze
Akurat Ci dwaj radni powinni dopłacać za każdą sesję bo z powodzeniem marnują czas pozostałych radnych i połowy urzędu swoimi popisami wprowadzając zmiany tam gdzie są już wprowadzone . Jak już ktoś napisał radny ma "wolne z pracy" a raczej jest na bezpłatnym urlopie lub czas ten nie jest liczony do wynagrodzenia. Proponuję żeby radni nie zajmowali się szaletami, dziurami w drogach i innymi sprawami od których jest Burmistrz i podległe mu służby. A za każdą dobrze wykonaną pracę winno być odpowiednie wynagrodzenie jeśli ktoś się nie zgadza niech oddaje połowę swojej pensji swojemu szefowi bo w 8 godzin robi to co zrobiłby w 4 i poszedł do domu.
pierwsze kroki Burmistrza1. zwolnić 70 % załogi2. opuścić budynek Cerkiewna 33. kupić rydwan4. wielbłąd do zoo5. przyciąć ping pong6. sprzedać auto straży miejskiej7. kupić rowery
@kloszard A możesz powiedziec co "obecna" rada zrobiła przez ostatnie 4 lata, Bo ponad połowa to są spadochroniaże i siedzą już którąś kadencję!!!. (Może 5 jest nowych).Bo wg mnie nic, a jak sam powiedziałeś za nic nierobienie nie powinni dostać żadnej diety.A to że uchwalą budżet to niestety jest ich psi obowiązek takze tego nie licze
Do Alex Napisałem za dobrą pracę uczciwe wynagrodzenie a to, że obrady Rady trwają przesadnie długo to co innego. Jak napisałeś uchwalanie nie powinno trwać tak długo, a jest inaczej. Pytam się w jakim celu radni na sesji mają zajmować się tym co Burmistrz i podległe mu służby robią na co dzień. Więc niech już sobie nie ujmują tylko zabiorą się za swoją robotę a nie gwiazdorzenie..
powiedzmy po imieniu kto nie chce zmniejszenia dietwiększość radnych jest z partii PISRadni powinni działać społecznie - dla nich zaszczytem powinno być już to że już zostali radnymi, przecież każdy z radnych gdzieś pracuje i dostaje już nagrodę w postaci zwolnienia z pracy na sesje.A dieta - pytam za co czy sesja trwa więcej niż 12 godzin?pozdrawiam wszystkich radnych i myślę że co niektórzy zostali radnymi po raz ostatni dla dobra miasta Jarosławia.
Obydwaj wybitni znawcy prawa tylko nie wiedza jak się składa projekt uchwały co im wytknął na ostatniej sesji Przewodniczący. Widziałam i słyszałam na transmisji.
brawo panowie radni tylko kasa kasa kasiorka pieniądze