Reklama

Obwodnicy południowej nie będzie, za to będzie zachodnia

30/03/2015 09:09

Na czwartkowej (26 marca) sesji rady miasta burmistrz Przeworska Leszek Kisiel poinformował zebranych, że w planach jest budowa zachodniej obwodnicy miasta, wpisującej się w nowy przebieg drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Grabownica Starzeńska. 8 kwietnia, w ramach konsultacji społecznych projektu, odbędzie się w tej sprawie spotkanie z mieszkańcami.

Według nowych planów droga nr 835 będzie wykorzystywała przebieg łącznika pomiędzy autostradą A4 i „starą krajową czwórką”, po czym na południe od tej drugiej nowo planowaną obwodnicą biec będzie w kierunku południowo-wschodnim, a następnie połączy się ze starą drogą 835 tuż przy południowej granicy miasta. Obydwa skrzyżowania zarówno w Gwizdaju z krajową „czwórką”, jak i w Przeworsku ze starą 835 będą miały charakter okrężny (rondo). 


fot.Kamil Jacek Zarański
– Myślę, że obydwie inwestycje ułatwią życie mieszkańcom i zwiększą bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie miasta – mówi burmistrz Przeworska Leszek Kisiel.

Takie rozwiązanie ma odciążyć centrum miasta od ciężkiego transportu samochodowego i poprawić bezpieczeństwo mieszkańców w ciągu ulicy Jagiellońskiej.

 – Od 40 lat planowano obwodnicę południową miasta, teraz w związku ze zmianami w dotychczasowym przebiegu drogi wojewódzkiej numer 835 oraz budową autostrady A4 powstanie obwodnica zachodnia, która nigdy nie była planowana. Udało się także wymusić powstanie węzła autostradowego ze zjazdem do Przeworska, czyli upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Myślę, że obydwie te inwestycje ułatwią życie mieszkańcom i zwiększą bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie miasta. Jako że na autostradzie powstaje węzeł zjazdowy, nie będziemy od niej odcięci i tym samym zepchnięci na margines – skomentował plany burmistrz L. Kisiel.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Asgard - niezalogowany 2015-03-31 19:36:08

    świetne rozwiązanie, 835 nowy przebieg z pln-pld, oraz A4 wsch-zach, gratuluje viva Przeworsk

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    P.K - niezalogowany 2015-04-01 01:08:10

    Widzę, że teraz jest moda robienia roboty do połowy. Będzie połowa obwodnicy, Premier Ewa Kopacz ogłosiła że udało się jej zrealizować połowę obietnic.Pilot wykonał lot do połowy trasy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2015-04-03 22:53:30

    a po co wam południowa zwykła obwodnica krajowa 94 skoro i tak funkcje obwodnicy będzie pełnić A4 od Wierzbnej do Gorliczyny  ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama