Na czwartkowej (26 marca) sesji rady miasta burmistrz Przeworska Leszek Kisiel poinformował zebranych, że w planach jest budowa zachodniej obwodnicy miasta, wpisującej się w nowy przebieg drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Grabownica Starzeńska. 8 kwietnia, w ramach konsultacji społecznych projektu, odbędzie się w tej sprawie spotkanie z mieszkańcami.
Według nowych planów droga nr 835 będzie wykorzystywała przebieg łącznika pomiędzy autostradą A4 i „starą krajową czwórką”, po czym na południe od tej drugiej nowo planowaną obwodnicą biec będzie w kierunku południowo-wschodnim, a następnie połączy się ze starą drogą 835 tuż przy południowej granicy miasta. Obydwa skrzyżowania zarówno w Gwizdaju z krajową „czwórką”, jak i w Przeworsku ze starą 835 będą miały charakter okrężny (rondo).
fot.Kamil Jacek Zarański
– Myślę, że obydwie inwestycje ułatwią życie mieszkańcom i zwiększą bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie miasta – mówi burmistrz Przeworska Leszek Kisiel.
Takie rozwiązanie ma odciążyć centrum miasta od ciężkiego transportu samochodowego i poprawić bezpieczeństwo mieszkańców w ciągu ulicy Jagiellońskiej.
– Od 40 lat planowano obwodnicę południową miasta, teraz w związku ze zmianami w dotychczasowym przebiegu drogi wojewódzkiej numer 835 oraz budową autostrady A4 powstanie obwodnica zachodnia, która nigdy nie była planowana. Udało się także wymusić powstanie węzła autostradowego ze zjazdem do Przeworska, czyli upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Myślę, że obydwie te inwestycje ułatwią życie mieszkańcom i zwiększą bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie miasta. Jako że na autostradzie powstaje węzeł zjazdowy, nie będziemy od niej odcięci i tym samym zepchnięci na margines – skomentował plany burmistrz L. Kisiel.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.świetne rozwiązanie, 835 nowy przebieg z pln-pld, oraz A4 wsch-zach, gratuluje viva Przeworsk
Widzę, że teraz jest moda robienia roboty do połowy. Będzie połowa obwodnicy, Premier Ewa Kopacz ogłosiła że udało się jej zrealizować połowę obietnic.Pilot wykonał lot do połowy trasy.
a po co wam południowa zwykła obwodnica krajowa 94 skoro i tak funkcje obwodnicy będzie pełnić A4 od Wierzbnej do Gorliczyny ?
asdf - autostrada jest nie dla wszystkich sprzętów. A jeśli ktoś chce jechać z Kańczugi na Jarosław, to ma jechać do Gorliczyny aby wyjechać w Wierzbnej ?A jeśli ktoś z Wojciechówki będzie chciał jechać tylko do Mirocina to ma jechać do Gorliczyny aby jechać do Wierzbny i później wrócić się do Mirocina. Chyba lepiej obwodnicą jechać , niż zatruwać centrum. Masz dwa przykłady że obwodnica jest potrzebna cała.Cieszmy się z tego , że burmistrz na początku kadencji zapowiedział budowę obwodnicy, a nie jak zwykle na końcu przez wyborami to czynią inni.
świetne rozwiązanie, 835 nowy przebieg z pln-pld, oraz A4 wsch-zach, gratuluje viva Przeworsk
Widzę, że teraz jest moda robienia roboty do połowy. Będzie połowa obwodnicy, Premier Ewa Kopacz ogłosiła że udało się jej zrealizować połowę obietnic.Pilot wykonał lot do połowy trasy.
a po co wam południowa zwykła obwodnica krajowa 94 skoro i tak funkcje obwodnicy będzie pełnić A4 od Wierzbnej do Gorliczyny ?