Za nami 14. kolejka mistrzowskich zmagań w FOGO Futsal Ekstraklasie. W hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji doszło do hitowego starcia lidera FOGO Futsal Ekstraklasy Texom Eurobusu Przemyśl i aktualnego mistrza Polski, wicelidera tabeli Piasta Futsal Gliwice. Po pasjonującym widowisku zwycięsko z rywalizacji wyszedł team Vanildo Neto, odnosząc 11. z rzędu i 13. w sezonie triumf .
Powiedzieć o tym spotkaniu, że było partią szachów, to niewiele powiedzieć. Jeden błąd mógł wiele kosztować. Zmienność akcji i sytuacji, bilardowe zagrania, walka wręcz – to tylko niektóre z atutów tego spektaklu. To był pokaz futsalu na najwyższym poziomie. Jego esencja. To był jeden z niezapomnianych momentów w historii przemyskiego futsalu. Momentów, których z całą pewnością będzie jeszcze wiele.
Dzięki tej wygranej Texom Eurobus został mistrzem I rundy FOGO Futsal Ekstraklasy. To był ich ostatni domowy mecz w tym roku. Kolejny raz przemyscy kibice obejrzą swoich pupili w akcji dopiero na początku lutego 2026 r., kiedy do hali POSiR zawita GI Malepszy Leszno.
Zawodników teamu V. Neto oceniamy w skali od 1 do 10. Klasyfikowani są gracze, którzy spędzili na parkiecie co najmniej 1/4 czasu meczowego. Oceną tzw. bazową jest 5. 10 to klasa światowa, 1 – poniżej krytyki. Oceny są oczywiście subiektywne, więc nie wszyscy będą się z nimi zgadzać. Tak powstanie klasyfikacja na najlepszego zawodnika sezonu. Suma punktów ze wszystkich spotkań pozwoli wyłonić zwycięzcę, na którego czekać będzie miły – mamy nadzieję – upominek na koniec kampanii.
oraz
***
Klasyfikowani są tylko ci zawodnicy, którzy rozegrali 50 procent meczów. Poniżej średnia ocen tych, którzy nie mają za sobą jeszcze połowy meczów w barwach Texom Eurobusu:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze