Za nami już 20. kolejka fazy zasadniczej FOGO Futsal Ekstraklasy. Futsaliści Texom Eurobusu Przemyśl zapisali na swoim koncie 19. wygraną z rzędu! Bardzo pewnie pokonali u siebie beniaminka Jaxan Śląsk Wrocław.
Teoretycznie miała być formalność. Wszak mierzył się niepokonany od 18 kolejek lider FOGO Futsal Ekstraklasy z beniaminkiem, zespołem, który dopiero w poprzedniej kolejce opuścił strefę spadkową. Ale w tej lidze nie wolno nikogo lekceważyć. Do żadnego pojedynku nie można przystąpić lajtowo, z przeświadczeniem, że mecz sam się wygra. Jaxan Śląsk Wrocław to nie ta sama ekipa, którą Texom Eurobus pokonał na wyjeździe 2:5 (0:4). Jest mocniejsza, z kilkoma bardzo doświadczonymi zawodnikami, którzy dołączyli do zespołu całkiem niedawno. Aby w głowach przemyślan nie pojawiła się choćby nutka lekceważenia, od początku zmagań dba sztab szkoleniowy na czele z coachem głównym Vanildo Neto. Wrocławianie postawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Za nieustępliwość, determinację, wolę walki i ambicję. Był jedną z najlepszych „przeszkadzających” ekip w tym sezonie, jaka zaprezentowała siew hali POSiR.
Zawodników teamu V. Neto oceniamy w skali od 1 do 10. Klasyfikowani są gracze, którzy spędzili na parkiecie co najmniej 1/4 czasu meczowego. Oceną tzw. bazową jest 5. 10 to klasa światowa, 1 – poniżej krytyki. Oceny są oczywiście subiektywne, więc nie wszyscy będą się z nimi zgadzać. Tak powstanie klasyfikacja na najlepszego zawodnika sezonu. Suma punktów ze wszystkich spotkań pozwoli wyłonić zwycięzcę, na którego czekać będzie miły – mamy nadzieję – upominek na koniec kampanii.
oraz
***
Klasyfikowani są tylko ci zawodnicy, którzy rozegrali 50 procent meczów. Poniżej średnia ocen tych, którzy nie mają za sobą jeszcze połowy meczów w barwach Texom Eurobusu:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze