Zakończyła się przebudowa oczyszczalni ścieków w Mikulicach. Oficjalne otwarcie instalacji z udziałem wielu znamienitych gości odbyło się 19 października.
Inwestycja polegała na przebudowie istniejącego już w Mikulicach obiektu, dobudowano odcinek instalacji kanalizacyjnej oraz rozruchu technologicznego, umożliwiające działanie instalacji i osiąganie wymaganych przepisami prawa parametrów oczyszczania.
Przedsięwzięcie od jesieni ubiegłego[paywall] roku realizowała firma Geo z Radymna. Współfinansowane zostało z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Całość prac kosztowała przeszło 3,6 mln zł, tym samym była to jedna z największych inwestycji bieżącej kadencji samorządowej w gminie Gać. Nic więc dziwnego, że oddanie do użytku oczyszczalni było tu nie lada wydarzeniem.
Wstęgę przecięli członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, wicestarosta przeworski Jacek Kierepka, prezes zarządu przedsiębiorstwa, które wykonało prace, Bogusław Bijoś oraz występujący w roli gospodarzy wydarzenia wójt gminy Grażyna Pieniążek i przewodniczący rady gminy Lesław Stańko.
Wśród obecnych na uroczystości obecny był wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Ryszard Trelka oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Marcin Lachnik. Obiekt poświęcił proboszcz parafii Ostrów ks. Zenon Bieszczad.
Po przemówieniach, w których oficjele podkreślali znaczenie inwestycji dla gminy oraz dobrą współpracę na wszystkich szczeblach samorządu, zgromadzeni mieli okazję zwiedzić nowo oddany obiekt i zapoznać się z prowadzonym w nim procesem technologicznym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze