Reklama

Od 1 kwietnia nowe ulgi za przejazd miejskimi autobusami. Sprawdź, co się zmieni

Decyzją jarosławskich radnych osoby posiadające orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności od kwietnia będą płacić mniej za przejazd miejskimi autobusami. Z kolei legitymujący się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności skorzystają z przejazdów bezpłatnie.

Zmiany w uchwale określającej stawki za usługi przewozowe na terenie Jarosławia radni przegłosowali pod koniec stycznia. Wejdą one w życie 1 kwietnia. Aby skorzystać z darmowego przejazdu, osoba legitymująca się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, wydanym przez Wojewódzki Zespół ds. Orzekania Niepełnosprawności oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania Niepełnosprawności, będzie musiała skasować tzw. bilet zerowy, który dostępny będzie u kierowcy. Natomiast posiadający orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będą od przyszłego miesiąca uprawnieni do 50-procentowej ulgi. Za przejazd komunikacją miejską zapłacą pół stawki (zielony bilet ulgowy za złotówkę). Wszelkie informacje na temat nowych ulg można uzyskać pod numerem tel. (16) 6214382.
Uwaga! By z nich skorzystać, trzeba będzie wyrobić stosowną legitymację. Można to zrobić w siedzibie MZK w Jarosławiu przy ul. Zamkowej (pokój nr 5 na parterze). Do uzyskania dokumentu potrzebne będą dokumenty potwierdzające stopień niepełnosprawności i zdjęcie. 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    LO - niezalogowany 2016-03-12 00:44:00

    Jakieś bilety zerowe !!!Jakieś chore legitymacje dodatkowo wyrabiane !!!I D I O T Y Z M !!!No ale biurokracja ma się dobrze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    U - niezalogowany 2016-03-12 18:03:06

    U

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama