Decyzją jarosławskich radnych osoby posiadające orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności od kwietnia będą płacić mniej za przejazd miejskimi autobusami. Z kolei legitymujący się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności skorzystają z przejazdów bezpłatnie.
Zmiany w uchwale określającej stawki za usługi przewozowe na terenie Jarosławia radni przegłosowali pod koniec stycznia. Wejdą one w życie 1 kwietnia. Aby skorzystać z darmowego przejazdu, osoba legitymująca się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, wydanym przez Wojewódzki Zespół ds. Orzekania Niepełnosprawności oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania Niepełnosprawności, będzie musiała skasować tzw. bilet zerowy, który dostępny będzie u kierowcy. Natomiast posiadający orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będą od przyszłego miesiąca uprawnieni do 50-procentowej ulgi. Za przejazd komunikacją miejską zapłacą pół stawki (zielony bilet ulgowy za złotówkę). Wszelkie informacje na temat nowych ulg można uzyskać pod numerem tel. (16) 6214382.
Uwaga! By z nich skorzystać, trzeba będzie wyrobić stosowną legitymację. Można to zrobić w siedzibie MZK w Jarosławiu przy ul. Zamkowej (pokój nr 5 na parterze). Do uzyskania dokumentu potrzebne będą dokumenty potwierdzające stopień niepełnosprawności i zdjęcie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jakieś bilety zerowe !!!Jakieś chore legitymacje dodatkowo wyrabiane !!!I D I O T Y Z M !!!No ale biurokracja ma się dobrze.
Jakieś bilety zerowe !!!Jakieś chore legitymacje dodatkowo wyrabiane !!!I D I O T Y Z M !!!No ale biurokracja ma się dobrze.
U