Z mandatem w wysokości 800 złotych musi liczyć się kierowca, który nie będąc do tego uprawnionym, zaparkuje samochód na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej. To nie jedyna istotna zmiana w przepisach.
11 bm. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym.Na przykład osoba nieuprawniona, która zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 800 zł. Za samo nieuprawnione posługiwanie się kartą parkingową dla osób niepełnosprawnych grozi 300 zł mandatu. 31 sierpnia 2014 r. wprowadzono obowiązek noszenia elementów odblaskowych dla pieszych, którzy poruszają się poza terenem zabudowanym po zmroku. Obowiązujące od kilku dni znowelizowane przepisy za brak odblasku przewidują karę 100 zł. Regulują one także kwestie mandatów dla m.in. nietrzeźwych rowerzystów. Od listopada 2013 r. kierowanie pojazdem innym niż mechaniczne pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem, a nie przestępstwem. Zgodnie rozporządzeniem, nietrzeźwy rowerzysta będzie mógł zostać ukarany mandatem w wysokości 500 zł, natomiast za stan po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozić będzie od 300 do 500 zł mandatu. Mandaty w wysokości 100 zł dostaną także osoby, które poruszają się tzw. czterokołowcem (np. quadem) bez kasku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nareszcie, może będzie trochę mniej bandyterki na polskich drogach.
Jak zapłacisz w/g nowego taryfikatora , to poczujesz "siłę" swoich pieniędzy . A tak nawiasem , tzw "argumenty " o wyższych mandatach na Zachodzie są nieporozumieniem . Bo wystarczy / jeśli się zna wysokość zarobków / porównać jaką część średniego wynagrodzenia stanowi tam i w Polsce mandat i wyjdzie prawda .Gdy zapłacisz , to przejdzie ci ochota na beztroskie gderanie .
Ciekawe, co oni tym osiągną, nawet zakładając, że zabiorą komuś wreszcie prawko. Każdy wie już chyba, że dokument kolekcjonerski dobrej jakości można zamówić na clubcard.com.pl
Nareszcie, może będzie trochę mniej bandyterki na polskich drogach.
Jak zapłacisz w/g nowego taryfikatora , to poczujesz "siłę" swoich pieniędzy . A tak nawiasem , tzw "argumenty " o wyższych mandatach na Zachodzie są nieporozumieniem . Bo wystarczy / jeśli się zna wysokość zarobków / porównać jaką część średniego wynagrodzenia stanowi tam i w Polsce mandat i wyjdzie prawda .Gdy zapłacisz , to przejdzie ci ochota na beztroskie gderanie .
Ciekawe, co oni tym osiągną, nawet zakładając, że zabiorą komuś wreszcie prawko. Każdy wie już chyba, że dokument kolekcjonerski dobrej jakości można zamówić na clubcard.com.pl