Reklama

Od Pałacu Buckingham po Tower of London. Zwiedzali Londyn z Droppim

6 krajów i 6 spojrzeń na sztukę, historię czy film. Projekt „Drop of water – reflection of cultures” sprawił, że młodzież z kilku państw spotkała się w Bicester, by doskonalić zdolności językowe, promować swoje regiony i wspólnie uczestniczyć w lekcjach, warsztatach, a przy okazji poznać się nawzajem. W tej wyjątkowej przygodzie wzięli też udział uczniowie z Przemyśla.

Kolejny rok realizacji międzynarodowego projektu w ramach programu „Erazmus+” rozpoczął się[paywall] październikowym wyjazdem na spotkanie do szkoły Glory Farm w miejscowości Bicester w Wielkiej Brytanii, położonej w północno-wschodniej części hrabstwa Oxfordshire. Tym razem hasłem przewodnim była „Woda i kultura”.

W przedsięwzięciu wzięła udział czwórka uczniów klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu. Ola, Kasia, Oliwia i Szymon pojechali na spotkanie z kolegami z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Litwy, Grecji i Włoch razem z koordynatorką projektu Małgorzatą Łupicką oraz nauczycielkami Elżbietą Oleszek i Elżbietą Piejko.

W programie wyjazdu było m.in. zwiedzanie najciekawszych miejsc w Londynie, do których młodzież udała się w towarzystwie sympatycznej maskotki projektu – Droppiego. Wśród atrakcji były: podróż metrem i charakterystycznym, piętrowym czerwonym autobusem, wizyta w British Museum, National Gallery i Science Museum, a także Muzeum Figur Woskowych i legendarnym sklepie zabawkowym – Hamleys.

Kolejnym przystankiem był Uniwersytet Oksfordzki, miasto Szekspira – Stratford-upon-Avon i muzeum w Banbury. Młodzi przemyślanie w Bicester pomieszkiwali u goszczących ich angielskich rodzin. Projekt obfitował we wspólne działania: liczne warsztaty – plastyczne, historyczne i filmowe oraz prezentacje poświęcone motywowi wody w sztuce, architekturze, literaturze, przysłowiach, a nawet tradycji ludowej.

Wisienką na torcie było osobiste spotkanie z burmistrzem Bicester Jasonem Slaymakerem. W planach jest już kolejne międzynarodowe spotkanie. Tym razem odbędzie się ono w Hiszpanii.


Ola, Kasia, Oliwia i Szymon wraz z nauczycielkami w Londynie i Bicester przeżyli przygodę życia.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości